Branky: 2. a 77. Petrus, 40. Kakrda, 52. Fidra, 62. Prorok
Delegát: Kroh z Písku
Diváků: 250.

Sestavy:

FK PCE: Shejbal - Hudec, Prorok, Třešňák, Voženílek - Kakrda, Jeřábek (80. Chvála), Kudrna, Fidra (61. Vanžura) - Petrus, Fikejz (73. Brychta II). PŘEVÝŠOV: R. Petr - Klička, Franc, Jarkovský, Brychta I - Semelka, Breda, Hrabík (75. A. Petr), Dvořák - Diarra (69. Galovič), Schwarz (46. Novák).

Po zcela jednoznačném průběhu zápasu domácí tým potvrdil roli favorita a hosty poslal domů s debaklem 5:0. Výrazně si FK Pardubice polepšil i na špici divizní tabulky, kde má po prohře Horních Měcholup v Ústí nad Orlicí 2:1 již devítibodový náskok, stejně jako před Chrudimí, což znamená jasný primát - mistr podzimu!

Domácí celek vstoupil do zápasu již tradičně aktivně a opět to přineslo své ovoce. Obléhání hostující branky hned od úvodu zakončil již ve druhé minutě gólem zblízka Petrus, který prostřelil křížně brankáře Petra - 1:0. Ve 12. to zkoušel Fikejz, ale mířil vedle. Poté pardubičtí hosty trochu uspali kombinační hrou, ale bez zakončení až přišla 40. minuta, kdy Petrus ideálně vysunul mezi dva obránce Kakrdu, jenž zvýšil na poločasových 2:0. Za dvě minuty se ještě nechal zbytečně vyloučit Semelka a hosté tak zbytek zápasu museli odehrát oslabeni, což byla voda na pardubický mlýn. V 52. se Hudec protlačil individuálně až do vápan Převýšova a ideální přihrávkou po zemi na zadní tyč vyzval ke skórování Fidru, který z úhlu nepohrdl - 3:0. V 62. pak zahrával trestný kop z pravé strany Kudrna a následný závar před brankou hostů zakončil ležící Prorok - 4:0. Od této chvíle již nebylo vůbec co řešit, hosté se nezmohli zhola na nic a domácí pokračovali v pěkných kombinacích. Vyšla až ta v 77. minutě, kdy Brychta vybojoval na půli míč, poslal ho do levého křídla na střídajícího Vanžuru, který ideálním centrm našel Petruse jenž svoji druhou brankou zvýšil na 5:0. Za minutu hosty podržel v další šanci gólman Petr. V 80. poprvé a naposledy zahrozili hosté, když rohový kop Nováka usměrnil hlavou těsně nad Jarkovský. V 82. se do další šance dostával Petrus, který byl faulován, jak obráncem, tak brankářem Převýšova a byla z toho penalta. Hostujíc gólma se však při tomto zranil a odešel na ošetřovnu. Do branky se tak postavil vysoký stoper Jarkovský a Hudcovu následnou penaltu dokonce chytil! To však nic nezměnilo na jasné výhře pardubických hráčů, kteří se tak stali jistým půlmistrem Divize C. Brankář Shejbal si podruhé po Náchodu v podzimní části sezóny ani neušpinil svůj bílý dres a připsal si tak již svou letošní devátou nulu!

Martin Svědík, trenér FK Pardubice: " Je dobře a jsem rád, že jsme tento zápas zvládli a potvrdili body z Nového Bydžova. Soupeře jsme načali již ve druhé minutě a od toho se odvíjelo celé utkání, které bylo plně v naší režii. V prvním poločase jsme ještě ztratili několik míčů po nepřesných přihrávkách, ale ve druhém jsme to zpřesnili a přidali další hezké branky a navíc zahodili penaltu Hudcem. Pomohla nám i nedisciplinovanost hostujích hráčů. S výsledkem jsem velmi spokojen a doufám, že jsme potěšili i diváky. Co říkám pozici půlmistra? Vůbec nic to pro nás neznamená, zající se počítají až po honu a před námi je ještě 16 zápasů, tedy 48 bodů! "