Je to stále začátek přípravy, ale i třetí zápas zimního období něco pardubickým trenérům naznačil.

„Druhá půle pro nás byla obrovským zklamáním a hodně se na hráče zlobím. Ukázalo se, že bez zkušených hráčů, které jsme dnes nechali odpočívat, náš tým hrát nemůže,“ prohlásil po utkání pardubický trenér Jiří Krejčí.

Podobně jako v duelu s Chrudimí do zápasu nezasáhli Jan Jeřábek, Pavel Černý, Martin Šejvl či Michal Petráň. Další hráči se vystřídali v obou poločasech.

V tom prvním žádná branka nepadla. V pokutovém území sice zakončoval Adam Fousek, ale kvůli ofsajdu gól neplatil.

„První poločas měl očekávané parametry, byl to vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách,“ řekl Krejčí.

Po přestávce se postupně k šancím propracoval především Varnsdorf. A v 59. minutě se prosadil stoper Kouřil, sudí po konzultaci kvůli ofsajdovému postavení branku uznali.

O pár minut později dorážel Ondráček, potom snížil korejský záložník Park, jenž využil zaváhání brankáře Vaňáka.
Po faulu Parka pak proměnil penaltu Dordič a prosadil se ještě i korejský fotbalista na straně Varnsdorfu. Pardubický Huf nemířil přesně, Varnsdorf vyhrál 4:1.

„Ve druhém poločasu bylo znát, že do utkání šlo šest jiných hráčů a tentokrát se to hodně projevilo. Musím říci, že ten druhý poločas byl opravdu špatný. Někteří mladí hráči na mě působili dojmem, že ani nestojí o to, aby se do sestavy nebo do našeho kádru dostali,“ poznamenal kouč Krejčí.

Premiéra Horníčka

Trenéři pokračovali i ve střídání brankářů, ve třetím utkání dostal šanci Lukáš Horníček. Ten chytal první zápas v pardubickém A týmu, a to ve svých šestnácti letech!

„Jsem rád, že jsem dostal šanci, výsledek ale mohl být lepší,“ řekl Horníček. S týmem zahájil na začátku ledna zimní přípravu, dnes odjede i na soustředění do Špindlerova Mlýna. „Vše je rychlejší. Pro mě to je velká zkušenost,“ dodal brankář.

Pardubice - Varnsdorf 1:4
Fakta - branky: 74. Park – 59. Kouřil, 65. Ondráček, 77. Dordič z penalty, 85. Kim.
FK Pardubice: Horníček – Prosek (46. Kühnel), Kopřiva, Zukal, Čelůstka (60. Březina) – Kašiar (46. Park), Solil (46. Lee), Tischler, Fousek (46. Nikodem) – Sokol (46. Mužík) – Kovář (46. Huf).Trenéři: Krejčí a Novotný.
FK Varnsdorf: Vaňák – Zbrožek, Richter, Kouřil, Heppner – Kodeš, Ondráček – Barac, Novák, Zezula – Votava. Střídali: Dordič, Kim, Bláha, Kocourek, Kubista, Rybář, Schon. Trenér: Oulehla.