„Soupeř se posílil tak, jako v předešlých zápasech, ale splnili jsme stanovenou taktiku a když po přestávce proměnil Jakub Englich svůj sólový únik, vše nám hrálo do not. Výborně opět zahrál M. Jedlička, do svého zranění J. Velinský a svoji roli splnil i J. Englich,“ sdělil po zápase holický kouč Stanislav Šedivka.

Živanice se z propadáku v Holicích vzpamatovaly velice rychle a Svitavy doma porazily 4:2. Soupeř byl jediný, který na podzim uzmul Živanicím tři body. „V 6. minutě jsme vedli 2:0 a vypadalo to, že zápas zvládneme. Jenže soupeř nerezignoval a začal využívat našich nepřesností v rozehrávce. Když ve 31. proměnil trestný kop a snížil na 2:1, byl znovu ve hře. Po změně stran vyrovnal a začali jsme se třást o výsledek. Naštěstí dvěma slepenými góly jsme opět gólově odskočili a zápas dovedli do vítězného konce,“ sdělil po utkání trenér Karel Krejčík, který chválil jen Medunu, který byl u všech gólů a jednu vyloženou šanci neproměnil.

Na Slovanu si FK AS Pardubice poradil s Prachovicemi 3:0 a zůstavá ve hře o druhé místo. Trenér Roman Oliva však s výkonem mužstvo příliš spokojen nebyl, několik světlých okamžiků měli jen Semelka a Moravec.

Remízu 0:0 s houževnatým Lanškrounem vybojovaly Moravany. Bod je možná hubený zisk, ale soupeř vůbec nebyl snadným soustem. Lanškroun měl výborně organizovanou obranu, do šancí nás vůbec nepouštěl, ohrožovali jsme jej jenom ze standardek. Škoda neproměněné šance Kličky ve druhém poločase. Bod je pro nás málo, ale musíme se soustředit na nejbližší utkání ve Stolanech a doma s Litomyšlí. S nimi nesmíme ztrácet, to budou naše klíčové duely v boji o záchranu,“ sdělil moravanský trenér Vladimír Kříž. Budou to ještě nervy.