Mšeno (12. místo, 15 bodů, skóre 19:23) - FK Pardubice B (14. místo, 13 bodů, skóre 19:23). Hraje se v sobotu od 10.15 na umělé trávě.

Když se řekne Mšeno, co vás napadne? Zeměpisce malebná krajina Kokořínska, sportovního příznivce plochá dráha a mistr ligy. A toho zarytého možná také účastník fotbalové divize. Jsou tací, kteří o něm musejí vědět více než ostatní.

„Prakticky všechny hráči Mšena prošli základnou v Jablonci nad Nisou. Už to je signál toho, že jeho mančaft je velmi kvalitní. Navíc to nejsou žádní zajíci. Věkový průměr mančaftu je totiž šestadvacet let. Takže se jedná o zkušené fotbalisty. Navíc jejich sebevědomí bude posíleno výhrou venku. V Českém Dubu porazili právě béčko Jablonce. Pozor si musíme dát na velmi nebezpečnou útočnou dvojici Kaňkovský Novotný,“ vysypal z rukávu znalosti o Mšeně pardubický trenér Josef Krupička.

Rovněž jeho „koně“ v posledním utkání zvítězili. Po dlouhé době získaly všechny body, když porazily Turnov. Přes výhru zůstali na čtrnácté příčce. Mohlo být hůře, protože se na ně tlačí Nový Bydžov. Ten také zvítězil.

„Zápas proti Turnovu jsme zvládli velmi dobře. Také proto, že soupeř měl ve svém středu také asi pět jednadvacetiletých kluků. Věděli jsme, že pokud budeme hrát trpělivě uspějeme. Mladí kluci jsou přeci jenom více zaměřeni na bojovnost než taktickou vyzrálost a disciplínu. Jsem také rád, že jsme po dlouhé době nedostali gól,“ vrátil se k utkání Krupička a dodává.

„Stále jsme však namočeni ve spodních vodách. Zápas ve Mšeně ukáže, jak na tom jsme. Musíme jít do nějakého bodového zisku. Pokud však neuhrajeme ani bod, prohloubí se naše starosti.“