Po přesunu druholigového klubu FK AS Pardubice do Sokolova jste se stal tamní brankářskou jedničkou a hned jste obdržel pozvánku do reprezentace do 21 let. Aby toho nebylo málo, letos v zimě jste zamířil do Slavie Praha. Jak se cítíte?

 Mám z toho příjemný pocit. V Sokolově jsem již byl dlouho a sám jsem na sobě cítil, že potřebuji změnu – nový impulz. Nabídka od Slavie se jím stala. Se Sokolovem se to nedá vůbec srovnat. Mužstvo je ve hře o titul, je pod tlakem úspěchů, a také podmínky jsou nesrovnatelné. Určitě mě k tomuto hostování pomohly kvalitní výkony ve druhé lize i účinkování v reprezentační jednadvacítce.

Jakou máte pozici u lídra prvoligové tabulky?

 Budu chytat za třetiligovou rezervu, protože Vaniak s Vorlem se perou o místo jedničky u áčka. Mám čas na aklimatizaci v klubu. Budu na sobě dřít a uvidíme, jak se to časem vyvine. Důležité je, že budu pravidelně chytat a je jedno, jestli to je druhá nebo třetí liga. Podstatný je pravidelný zápasový rytmus, který pro udržení formy moc potřebuji.

Stačíte sledovat neradostnou situaci s fotbalem v Pardubicích?

 Samozřejmě, nedávno jsme o tom hovořili s Pavlem Rabou a ve Slavii s Lukášem Kopřivou, který zde hraje za B – tým. Od nich jsem se dozvěděl, že došlo ke sloučení hráčských kádrů FK AS Pardubice se Živanicemi a prý má pardubický celek půl roku na dohrání soutěže a po sezoně může zaniknout. To určitě není pro fotbal v regionu dobré. Pardubice jsou významné město, s fotbalovou tradicí, a ligovou soutěž si zaslouží. Zodpovědní lidé by si měli položit otázku, co pro zachování fotbalu v Pardubicích udělali ? Pokud však město nemá ani stadion pro profesionální soutěž, tak to je zlé a pro mě dost nepochopitelné. (Jaroslav Mach, Lukáš Ouředník)