KOMPLETNÍ TABULKY: Kvarteto střelců zajistilo deset branek

Pardubicko - Přinášíme rozsáhlejší zpravodajství z víkendových fotbalů okresního přeboru, včetně tabulek krajského a okresního přeboru a nižších fotbalových tříd.

6.10.2008

TĚŽKÝ DEBAKL. Holice utrpěly těžký debakl. Kolikátý už?Foto: DENÍK/ Tomáš Kubelka

Devátým dějstvím pokračovala nejvyšší okresní fotbalová soutěž. O deset branek, které padly v Pardubičkách, se postarali čtyři hráči. F. Krejčí a Svatoň dokonce vstřelili hattrick. Po třech zápasech se Opatovice dočkaly výhry, když ve druhé půli dokázaly otočit zápas proti Dřítči. Dnes vám tradičně přinášíme kompletní výsledkový servis. Doplňující fakta u dvou zápasů jsou však neúplná, protože zástupci domácích oddílů podali neúplné informace, ve druhém případě dokonce žádné.

Opatovice – Dříteč  3:1

V první půli potrestal Havlíček domácí tým za neefektivní koncovku. Po změně stran měli domácí převahu a v závěru utkání završili obrat.

Fakta – branky: 65. Novák, 80. Práchenský, 90. Kulhánek – 37. Voříšek. Rozhodčí: Rambousek. ŽK 0:2. Diváků: 80. Opatovice: Dufek – T. Valenta, Píša, Voříšek, Filipek – Novický, Práchenský, Jičínský, Novotný – Novák, Jiří Hladík. Střídali: Kulhánek, Pícha. Dříteč: Farník – Haan, Pithart, Hamerník, Zezulka – Mužík, Kroupa, Tesař, Pečinka – Voříšek, Havlíček. Střídali: Kašík, Richter, Hrůša.

Torpedo – Tesla C  2:3

Domácí hráči dokázali během tří minut otočit stav utkání. Závěr se jim opět nevydařil, když rozhodující třetí gól obdrželi v nastaveném čase.

Fakta – branky: 60. Hanousek, 62. Bursa – 5. a 75. Šimek, 90. Dvořák. Sudí: Čermák. ŽK 3:0. Diváků: 30. Poločas: 0:1. Torpedo: Guldan – Karlík, Vopršal, Vrbata, Hurta – Šimonek, Hanousek, Novák, Klinecký – Kaciáň, Bursa. Tesla C: Bílek – Tišl, Drábek, Táborský – Dvořák, Ryba, Lejsek, Kavka – Luptovský, Šimek, Remeš (62. Suchý).

Řečany – Újezd 0:3

Řečany v první půli neproměnily tři vyložené šance. Hosté ovládli druhou půli a po zásluze si odvezli tři body.

Fakta – branky: 55. Petr Mrštík, 78. Vavřín, 89. Rusín z penalty. Rozhodčí: Oulický, ŽK 2:3. Diváků: 160. Půle: 0:0. Řečany: Kaňuka – Štěpánek, Linhart, Křivka, Petr Moravec – Tichý, Chára, Bahník, Kobera – Novotný, Pavel Moravec. Střídali: Michal Moravec, Blažek. Újezd: Jandák – Vaníček, Petříček, Zima, Petr Mrštík – Doležal, T. Bendžik, O. Bendžik, Rozsévač – Pavel Mrštík, Pavel Strnad. Střídali: Rusín, Vavřín.

Pardubičky – Lipoltice 5:5

Hosté v utkání vedli již 1:3 a 2:5, nakonec získali jen bod. Pardubičky v závěru zabojovaly a v nastavení vstřelily vyrovnávající branku.

Fakta – branky: 4., 46. a 86. F. Krejčí, 78. a 90. Pithart – 9., 48. a 62. Svatoň, 21. a 27. Plavec. Rozhodčí: Kišš, ŽK 0:3. Diváků: 70. Poločas: 1:3. Pardubičky: Maršíček – T. Svoboda, Knotek, Záleský, Pech – Mrázek (90. Lipavský), Zemek, Pithart, M. Svoboda – F. Krejčí, P. Jonáš. Lipoltice: Machač – Formánek, Hladík, Vlasák, Tamchyna (87. Balán) – Švejda, Oliva, Nedvěd (70. Šurkala), Plavec (77. Vidičan), J. Kotraš – Svatoň.

Holice B – Dašice 5:1

Změny v sestavě a zlepšený výkon ve druhém poločasu dovedly domácí rezervu k jednoznačnému vítězství nad posledním celkem tabulky.

Fakta – branky: 55. a 75. Pich, 45. R. Machatý, 70. Valenta, 77. Uhlíř – 38. Šafařík. Rozhodčí: Sponner. ŽK 0:1. Diváků: 80. Poločas: 1:1. Holice B: Branda – P. Horyna, M. Jedlička, Centner, Kopa – Valenta, Machatý, M. Horyna, Burkovič – Vl. Englich, Pich. Střídali: Silbernágl, Moravec, Uhlíř. Dašice: Polák – Čermák, Král, J. Šmejda, M. Hora – Šafařík, Špaček, Šibal, Cabicar – Zahrádka, P. Šmejda. Střídal: J. Hora.

Choltice – Chvojenec  5:0

Fakta – branky: 18. Ondráček, 33. Voříšek z penalty, 50. Svoboda, 66. Augustin, 89. Korbel. Rozhodčí: Kříž, ŽK 3:1. Diváků: 80. Poločas: 2:0. Chvojenec: Roušal – Ondráček, Kirchner, Pařízek, Richter – Černohlávek, Zbudil, Tukora, Huňáček – J. Pavlíček, Chmela. Střídali: Cach, Petránek, Jeřábek.

Živanice B – Sezemice  1:2

Fakta – poločas: 1:1. Sezemice: Levinský – Popilka, Kumpan, Blažek, J. Kašpar – Koubek, T. Kašpar, Kříž, Lába – Brychta, Bělohubý.

Kompletní výsledkový servis víkendových fotbalů naleznete zde

6.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Muž stál uprostřed rušné silnice

Co je podle obyvatel Pardubic největším problémem v dopravě? Odpovídat budou Pardubičtí.

Tazatelé zkoumají dopravu. Navštíví tisícovku pardubických domácností

Výhru pardubické rezervy ukoval Kovář

Pardubice - Dvě nejtěsnější, ale tříbodová vítězství si připsaly oba týmy z regionu v 11. kole fotbalové Divize C.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Vítěz voleb: Post ministra bych neodmítl

Pardubický kraj – Vítězné hnutí ANO, které vyluxovalo voliče většině českých stran, bujaře slaví. V Pardubickém kraji, jenž má ve sněmovně deset mandátů, získalo hned čtyři z nich.

Poražený voleb: Na Titanicu se stále hraje a zpívá

Pardubický kraj – K potápějícímu Titanicu přirovnal ČSSD včera, den po volbách, její pardubický hejtman Martin Netolický. Není se čemu divit. Jinak než debakl jednociferný volební výsledek sociálních demokratů, před čtyřmi lety vítězné a hlavní vládní strany, nazvat nelze. Svůj mandát obhájil ve víkendových volbách jen její zdejší lídr Jan Chvojka.