Brankář Milan Knobloch poznamenal, že jste měl ze všech pardubických šancí zřejmě nejsložitější pozici. Jak jste to viděl jako střelec? 
Lehká pozice to nebyla, proto jsem rád, že mi to tam spadlo. Především jsem dostal krásný centr. Ale šancí jsme měli víc. Škoda, že jsme ještě některou nevyužili, protože v prvním poločase jsme na hřišti dominovali. 

Bylo znát hned po přestávce, že to chtějí hráči Vítkovic změnit? 
O přestávce dostali domácí hráči v kabině asi céres, tak na nás vletěli. S tím jsme počítali, ale začátek druhé půle jsme moc nezachytili. Nakonec to vyvrcholilo červenou kartou, naštěstí jsme o výhru nepřišli. 

Jak se změnil obraz hry po vyloučení Petráně? 
Zatáhli jsme se a jen se posouvali. Do vyložených šancí jsme je ovšem nepustili. Když už letěly nějaké centry, tak je Milan Knobloch výborně sbíral. 

V nastavení jste přečkali i penaltu Vítkovic…
Byl to další nákop od jejich gólmana z půlky, pak si Martin Šejvl trefil míč do ruky. Bylo to dost nešťastné. Zaplaťpánbůh že to domácí hráč kopl, jak to kopl. 

Pardubice o vás v létě stály, nakonec jste se připojil před duelem 3. kola. Bylo to jednodušší, když jste se vracel do známého prostředí? 
Bylo to snadné, protože jsem tady působil celou minulou sezonu, se spoluhráči jsem byl stále v kontaktu. V tom vůbec nebyl problém. 

Jak jste v létě vnímal svou pozici v Mladé Boleslavi? 
Chvíli jsem v přípravě hrál, potom zase ne. Nakonec to dopadlo tak, že mě pan Uhrin pustil na hostování. Jsem rád, že to je opět do Pardubic. Druhá liga je rozhodně lepší než ta juniorská. Možná bych mohl naskakovat časem v Boleslavi za áčko, ale dopadlo to takhle. V Pardubicích budu snad hrát stabilně, pokud budu podávat kvalitní výkony. Uvidíme, co bude zase v zimě. 

Další zápas vás čeká hned v sobotu. Jak se co nejlépe během dvou dnů připravit na domácí duel proti Sokolovu? 
Ve čtvrtek jsme hlavně vyklusali, v pátek bude taky lehčí trénink. Musíme se opět připravit jako na zápas ve Vítkovicích. Doufám, že to zvládneme a připíšeme si další tři body do tabulky. 

O vítkovických momentech: 56. minuta – vyloučení Michala Petráně: Hlavní rozhodčí Pechanec pardubického útočníka po úderu v souboji hned vyloučil. „V každém případě to nebylo úmyslné. Michal se v souboji zpevnil, každý hráč si tam podobně ruce dává. Protihráč se dostal nešťastně pod něj, byl v záklonu a tím pádem dostal úder do obličeje. Bohužel došlo ke krvavému zranění. Jinak by mu rozhodčí asi červenou kartu nedal,“ řekl k situaci trenér Pardubic Jaroslav Novotný. 
92. minuta – penalta: V nastavení mohly Vítkovice z pokutového kopu vyrovnat. „Soupeř sází míče do vápna, stačí špatně trefený odkop a může se podobná situace stát. Martin Šejvl si srazil míč nešťastně od hlavy do ruky. Rozhodčí říkal, že podobné situace musí pískat. Měli jsme štěstí, že soupeř nesrovnal,“ dodal Novotný.