Pardubická Laguna není žádným ořezávátkem v Lize mistrů. Zahrála i ji totiž už v roce 2017 a to ve slonském Terme Čatež. Tam však vypadla v kvalifikaci o postup mezi nejlepších 32 z tehdejších 76 mužstev.

„Víme, do čeho jdeme, samozřejmě nějaké zkušenosti máme, i když tehdejší turnaj zažila tak půlka lidí z týmu. Od té doby přišli noví, ambiciózní, šikovní a velice kvalitní,“ upozornil prezident pardubického klubu Luděk Hanč.

Nyní mají čerství vítězové Českého národního poháru vyšší ambice.

„Jedeme tam pro medaile. Tým máme stoprocentně silnější, kvalitnější a důraznější než předtím. Tenkrát jsme měli taky silné mužstvo, ale ne tolik. Jedeme jak zkušení, tak doplnění mladými a šikovnými dravci, kteří budou tvrdit muziku,“ podotkl.

Laguna už ve středu večer vstoupí do základní skupiny C zápasem s černohorským celkem Dadi gradnja, následují utkání s řeckým týmem Magufana a moldavským Dynamis Kišiněv.

„Na nikoho z nich jsme při předchozí účasti nenarazili, ale všechny celky jsou hodně podobné, našlapané, velice kvalitní a profesionální,“ sdělil Hanč.

Uvědomuje si, že jeho mužstvo musí vedle kvality předvést taky patřičné nasazení proti silným protivníkům. Ze skupiny postoupí dva nejlepší a čtyři ze šesti celků na třetích místech.

„Důraz bude stoprocentně důležitý, ale máme i hodně kvalitních, technických hráčů, taky iks signálů a rohů. Nechceme hrát jen důrazně, ale zlomit soupeře i naší technikou, zkušenostmi a taktickými věcmi,“ doplnil prezident Laguny.

Rozpis českých zápasů.Rozpis českých zápasů.Zdroj: Jaroslav Kára

(Jaroslav Kára)