Čtete správně! Ačkoli Bohdaneč neopustila letos nejnavštěvovanější domácí pažit, v tabulce ji na stejných místech jako loni nehledejte. Po snové podzimní části okresního přeboru se zabydlela v atraktivnějších bytových jednotkách fotbalového paneláku. A nebýt rozjetého Srchu, první příčka by svěřencům Kamila Řezníčka neutekla… Před zimním spánkem se dobře „nadlábli" i tři nováčci – Rosice, Ostřešany i rezerva Moravan. Obzvlášť první jmenovaná družina atakovala špici tuze nebezpečně. Čtvrtý zelenáč z Újezdu naopak zabředl v poslední čtyřce, která se předhání leda tak v nejmenším počtu bodů.

1. Titanic Srch
Vloni se okresního přeboru účastnilo béčko Srchu, nyní se po trávících prohání první družstvo. Ale jak! Mančaft je sice na první pozici pouze o skóre, jenže pokud se na gólový poměr podíváme blíže, číslo 56:15 nám vyrazí dech. Aby ne, vždyť se jedná v průměru o vice než čtyři trefy za zápas. Titanic letos kapituloval pouze dvakrát, z čehož jednou dovolil Rosicím obrat z vlastního vedení 3:0. Podobným pochybením se od té doby tým vyhýbá, jelikož i přes závratné skóre může každá ztráta znamenat posun z první příčky. Jednou z pevných jistot je mlsný kocour Tadeáš Vojíř, který jednoznačně dominuje okresním střelcům s 18 zásahy na svém kontě.

2. SK Lázně Bohdaneč
Otočka o 360 stupňů. V loňské sezoně boj o záchranu do posledních minut. A teď? Bohdanečský oddíl se naprosto oprávněně hlásí k členství v kategorii adeptů na postup. Zjevení na druhém místě sice nepatří k nejpotentnějším sázečům gólů, nutno však dodat, že méně branek než Lázně Bohdaneč nikdo nepropustil. V týmu není hráče, který by si nárokoval drtivou většinu gólů. A to svědčí o tom, že kvalita týmu dokáže rozložit střelecké položky mezi vícero schopných fotbalistů.

3. Sokol Rosice n. L.
Zřejmě největší překvapení první půlky sezony, a více než pozitivní. Vždyť kdo by v Rosicích nebo jiných týmech očekával takový nálet na nejvyšší patra tabulky? Družina, řízená gólovými choutkami Marka Bartoše a Jiřího Růžičky, bude chtít i v jarních měsících dokázat, že úspěch není náhodný. A vliv na to nebude mít ani bodové sucho posledních dvou kol.

4. SK Nemošice
Nemošičtí ve dvou z posledních třech zápasů nedokázali propasírovat míč do brány ani jednou. Také proto ztratili kontakt s nejužší špičkou, jejíž střelecká potence se pohybuje v mnohem vyšších hladinách. Jejich domácí bilance navíc není nijak skvostná, jelikož je téměř totožná s tou venkovní, což se u většiny mančaftů nevidí. Ovšem pokud tým chytí na jaře slinu, budou mít postupová místa o dalšího kandidáta navíc.

5. AFK Ostřešany
V Ostřešanech se mohou pochlubit druhou nejvyšší návštěvností v celé soutěži, s čímž logicky koresponduje adekvátní týmový výkon. Závěr podzimu sice nebyl jako z obrázku, ovšem díky zásobě bodů týmu občasný výkyv příliš neublíží. I v Ostřešanech mají svého po gólech hladového ostrostřelce, Lukáš Moravec rozvlnil síť v bráně už dvanáctkrát.

6. Sokol Moravany B
Jak bylo řečeno v úvodu, jeden z výborně rozjetých nováčků. Stabilní výkonnost však závisí na dvou životně důležitých podpěrných pilířích. Libor Švadlenka s Milanem Bakešem nastřádali dohromady celých 22 branek z 34! Pokud si tato dvojka superhrdinů udrží svůj střelecký apetit, mohou v Moravanech vyhlížet zajímavé jaro pro svůj rezervní tým.

7. AFK Opatovice n. L.
Skvělý start vystřídalo trochu volnější tempo ve sběru bodů, přesto se zatím Opatovice nemusely vypořádávat s větší krizí. Lví podíl na tom má i střelec Jakub Richter, jenž se letos z gólu radoval už desetkrát. Spolehnout se v týmu mohou také na defenzívu, právě proto letos Opatovice patří k nejméně inkasujícím celkům v soutěži.

8. Sokol Dříteč
Dřítečským fanouškům se možná zatočila hlava z toho, jak se se svým týmem „prohoupali" podzimní částí. Dříteč v téměř pravidelných intervalech prokláda vítězství porážkami. Nepomohl tomu ani fakt, že loni bohatě produktivní Štefan Kušnír v posledních zápasech chyběl, a pokud hrál, tak jeho mířidla nebyla tak fenomenální, jako před rokem. Nejlepším střelcem týmu je tak Radek Vrážel s šesti trefami.

9. Sparta Dašice
Nevalný rozjezd a několik gólových výprasků způsobilo, že jsou Dašice v tabulce tam, kde jsou. Po šestibrankové lekci od Srchu se ovšem tým vzpamatoval a dvěma vítězstvími a remízou nakročil k lepším zítřkům. Co by v Dašicích určitě chtěli zlepšit, je hra na soupeřových trávnících. Ze šesti duelů skončily čtyři porážkou, přitom doma oddíl zvítězil hned čtyřikrát ze sedmi pokusů.

10. FK Přelouč B
Po pravidelných bodových příjmech v srpnu a září přišel bodový půst. Poslední listopadový duel sice přeloučská rezerva dokopala vítězně, ovšem pokud nebude nastolený trend pokračovat, sešup dolů se nezastaví. Nedá se říct, že by tým střílel málo gólů, ovšem v porovnání s lepšími týmy by se slušelo omezit příjem těch soupeřových.

11. SK Křičeň
Také Křičeň zaznamenala v posledních kolech mírný progres. Otázkou je, co by si mužstvo počalo bez devítigólového kapitána Daniela Biatha. Ten měl hlavní podíl i na těch několika málo bodech, které křičeňský výběr uzmul soupeřům. Stejné problémy tým řešil i minulý rok, kdy se však podařilo vyhnout sestupu. Domácí úkol se tedy nemění.

12. Sokol Újezd
První zápas sice Újezdu vyšel, od té doby se ale oddíl čím dál více zakořeňoval v suterénu tabulky. Z posledních dvou střetnutí si však újezdští hráči odnesli čtyři body. Fanoušci se určitě modlí, aby po zimě hráči naskočili na stejnou vlnu, ze které nyní seskakují. V takovém případě by plavba do klidnějších vod tabulky nemusela být vůbec nereálná.

13. SK Holice B
Holické mužstvo zachránily od totálního propadáku dva vyhrané střelecké festivaly – 5:4 proti Újezdu a 6:2 na hřišti Rovně. I přesto však není sedm bodů příliš slavnou vizitkou, mančaft navíc inkasoval nejvíce gólů ze všech týmů. Holičtí tak mohou doufat, že „kolegům" z pořadí se nepodaří vyburcovat se k jarní vražedné výpravě vzhůru.

14. Sokol Roveň
Jestliže se v minulé sezoně museli soupeři pekelně nadřít, aby mohli pomýšlet na vývoz bodů z Rovně,. Letos už to neplatí. Poslední tým přeboru vyhrál doma jen jednou, a protože to byl jediný podzimní triumf vůbec, roveňská křivka dodržuje svou klesavou tendenci. Pokud se chce tým vyhrabat z tekutých písků sestupu, musí hodně zabrat a nebo přijít zázrak.