Kapitánskou pásku pražské Sparty aktuálně navléká záložník Marek Matějovský. Zdá se, že má velkou důvěru trenéra Haška. V této úloze zřejmě povede svůj tým do boje i ve středu na pardubickém stadionu Pod Vinicí. Bývalý reprezentant má za sebou mimo jiné účast na ME v Rakousku a Švýcarsku. Jak se tento devětadvacetiletý hráč, který si v minulosti vyzkoušel i soutěže v Anglii (Reading), těší do Pardubic, to nám sdělil v exkluzivním krátkém rozhovoru.

Marku, ve středu jedete k pohárovému utkání do Pardubic, jak obecně vnímáte podobná pohárová utkání se soupeři z nižších soutěží?
Pro kluby z nižších soutěží je to určitě dobrá příležitost poměřit své síly s kluby z Gambrinus ligy. Když někam přijede Sparta, je to svátek, což jsme v minulém týdnu zažili v Domažlicích. Panovala tam skvělá atmosféra, bylo vidět, že si na Chodsku utkání Ondrášovka Cupu s námi hodně užívali. Doufám, že i v Pardubicích si lidé náš vzájemný zápas vychutnají.

Nestraší vás například osud Slavie, který jí potkal před pár dny nedaleko Pardubic v Převýšově?
 Na jiné týmy se neohlížíme, soustředíme se jen na vlastní zápasy. Nám se na rozdíl od Slavie vstup do domácího poháru v Domažlicích povedl velmi dobře. Vyhráli jsme 7:1 a věřím, že se nám bude dařit i v Pardubicích. Soupeře rozhodně nepodceníme, pokud budeme plnit pokyny trenérů a prokážeme naši kvalitu, postoupíme.

Máte vy osobně nějaké zkušenosti s pardubickým fotbalem?
 Možná, že jsem proti Pardubicím někdy v minulosti nastoupil například v přátelském utkání ještě v dresu Mladé Boleslavi, nebo Jablonce. Ale vzhledem k tomu, že člověk odehraje skutečně hodně přáteláků a přípravných zápasů, tak si všechny takhle z hlavy hned nevybaví.

Podařilo se vám v minulosti již navštívit město Pardubice, nebo to bude vaše první návštěva?
 Určitě. V Pardubicích už jsem v životě párkrát byl, moje první návštěva to tedy nebude. Mnohokrát jsem však tohle město prozatím nenavštívil. Věřím, že teď v Pardubicích strávíme příjemné odpoledne a zpět do Prahy pojedeme se spoluhráči s dobrou náladou.

(rk, zz)