Rozhodně ale nebudou číst. Zítra jim startuje týden derby! Zatímco v sobotu je čeká cappucino z Letohradu, tak ve středu ochutnají extra silnou kávu z chrudimských plantáží…

Sobota 10.15: FK Pardubice (2. místo, 46 bodů, skóre 46:23) – FK OEZ Letohrad (18. místo,  17 bodů, skóre 27:40). Na podzim: 0:0.

Tip Deníku: 1

Pardubice se podruhé za sebou představí svým příznivcům. Přední tým tabulky v podobě Kunic střídá poslední ze startovního pole ČFL.
„To je úplně jedno. Každý zápas musíme hrát na sto padesát procent. Letohrad je sice poslední, ale co mám zprávy, hraje velice dobrý, pohledný fotbal. Pouze se nedostavují výsledky. Postavení v tabulce tak neodpovídá předváděné hře. V letohradském rejstříku nechybí agresivita, běhání, napadání, presink. Zkrátka prvky moderního fotbalu. Oproti utkání s Kunicemi musíme zlepšit držení míče a ne po zisku ho hned ztrácet. Nesmíme přenechat soupeři iniciativu. Měli bychom být důraznější v soubojích. Rovněž finální přihrávky před bránu musíme dávat přesnější,“ vypočítal pardubický trenér Martin Svědík.

V derby jsou stimulační faktory určeny předem. Tím se smazávají rozdíly.
„Neberu fakt, že je Letohrad poslední. Soupeř nemá co ztratit, takže nás nečeká jednoduché střetnutí. Určitě se budeme snažit vnutit Letohradu naši hru a zvítězit,“ slibuje Svědík.

V letošní sezoně se jeho tým potkal s Letohradem již dvakrát. V poháru České pošty zaznamenal nejhubenější možnou výhru a v podzimním mistrovském utkání oba celky střelecky ostrouhaly.
„Navzájem se moc dobře známe. Rozhodne proto momentální forma a vůle po vítězství. Co se týká taktiky, už se asi nemáme čím překvapit. Zásadní otázkou je ta, jak se Letohrad posílí hráči z Jablonce nad Nisou. U těchto farem je to alfa a omega,“ poznamenal pardubický kouč.

Přestože je teprve před utkáním s Letohradem, fotbaloví fanoušci i samotné město už žijí středečním utkání s Chrudimi. Hráči jsou v nezáviděníhodné situaci, protože se nemluví o ničem jiném.

„Jdeme zápas od zápasu. Momentálně Chrudim neřešíme. Je to zbytečné. Hráči nesmějí mít v hlavách myšlenky k jinému utkání, než k tomu bezprostřednímu. Myslím si, že to striktně dodržují a také se nám to vyplácí,“ tvrdí Martin Svědík a dodává.
„Po sobotním utkání máme regeneraci a až pak se budeme zabývat Chrudimí. Změny v sestavě budou už od začátku utkání, protože výkonnost  některých hráčů proti Kunicím nebyla podle našich představ. Některé možná budou i vynucené. Ještě uvidíme před utkáním.“