Libišany dostaly na úvod facku

Pardubicko - Pernštejn okresní přebor: V nelítostné řeži vítězů třetích tříd dominovali lázeňští fotbalisté

12.8.2013

Lázně Bohdaneč – Libišany 3:0Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Šlágrem úvodního kola nejvyšší okresní soutěže byla bitva nováčků v Lázních Bohdaneč, kde domácí tým rozhodl již v prvním poločase o výhře nad týmem Libišan. Další novic z Křičně zdolal po zlepšeném výkonu ve druhém dějství Nemošice a získal historicky první tři body v okresním přeboru.

St. Mateřov – Dašice 3:1
Branky padaly až po přestávce, kdy Hlaváček z penalty potrestal faul P. Kučery na Fenyka. O dvě minuty později zvýšil Vašíček z protiútoku. Hosté přidali a snížili gólem Vomočila, ale poslední slovo měl domácí Fenyk.
Fakta – branky: 53. Hlaváček z penalty, 55. Vašíček, 82. Fenyk – 75. Vomočil. Rozhodčí: Svoboda. ŽK 2:4. Diváků: 55. Poločas: 0:0. Starý Mateřov: D. Procházka – Janeček, Mynka, T. Holek (34. Čopák), Meduna – Hlaváček, Zezula (84. Hromádko), Klíma, Žďára (68. D. Holek) – Vašíček (71. V. Procházka), Fenyk. Dašice: Pulkrábek – Cabicar, Šibal, O. Vajer, P. Kučera – J. Vajer, Englich, Vomočil – O. Šmejda, P. Šmejda (81. Borovec), Vyhnálek (58. L. Kučera).

Opatovice – Dříteč 2:1
První poločas vyšel lépe domácím. Druhou půli zahájili náporem hosté a po dvaceti minutách vyrovnali zásluhou Bednáře. V závěru Opatovičtí  nejprve nevyužili tři šance, až tři minuty před koncem rozhodl druhým gólem P. Bartoníček střelou k tyči.
Fakta – branky: 21. a 87. P. Bartoníček – 65. Bednář. Rozhodčí: Baracz. ŽK 1:3. Diváků: 80. Poločas: 1:0. Opatovice: Guldán – Jičínský, Voříšek, Šmeral, Kovařík – R. Jánoš, Slavík, Hanovec, Vandas – P. Bartoníček, Balog. Střídali: J. Richter, Šťastný. Dříteč: Frinta – Hrůša, Bednář, Klofanda, Morávek – Štěpán, Spěvák, Kroupa, Pečinka – Kušnír, Lietavec. Střídali: Flídr, Hořeňovský.

L. Bohdaneč – Libišany 3:0
Útočník Svatoň otevřel skóre ve 13. minutě po centru Machaly. Zanedlouho si role vyměnili, když po ideální přihrávce skóroval Machala.  Druhá půle patřila herně hostům, kteří se však těžko dostávali k zakončení.
Fakta – branky: 13. Svatoň, 16. a 42. Machala. Rozhodčí: Bém.  ČK 1:1 (73. Machala – 75. Vokáček), ŽK 3:2. Diváků: 260. Poločas: 3:0. L. Bohdaneč: Holoubek – Komárek, Čada, Žůrek, Cincibuch, Kvapil, Kalinin, Machala, Zackl, Svatoň, Kopřiva. Střídali: Buchta, Ryšavý, Szanisló. Libišany: Vida – Holeček, Tomeš, Jozíf, Gotwald, Ročín, Vágner, Vích, Vokáček, Brož, Vrabec. Střídal: Kuric.

Chvojenec – Valy 3:1
V 5. minutě zajistil P. Nechvíle pro domácí tým vedení, které zvýšil Burkovič z penalty. V 63. minutě se prosadil Dominik Nechvíle po přihrávce Kunarta, za hosty již pouze korigoval Betlach.
Fakta – branky: 5. P. Nechvíle, 17. Burkovič z penalty, 63. Dominik Nechvíle – 71. Betlach. Rozhodčí: Bednář. ŽK 2:1. Diváků: 80. Poločas: 2:0. Chvojenec: M. Pavlíček – Richter, J. Pavlíček, Centner, Burkovič – Uhlíř (85. Píša), Kirchner, Daniel Nechvíle (80. Řeháček), M. Jedlička – P. Nechvíle (56. Dominik Nechvíle), Kunart (89. Pospíšil). Valy: Šutovec – Vachek, Jeřábek, Pavel Veselý, Pleskot – Hývl, Betlach, Kutílek (63. Bořek), Klas – M. Bažant, Petr Veselý (52. Capay).

Újezd – Roveň 0:4
Ve 26. minutě se po srážce domácího brankáře s obráncem dostal míč k Melcovi, jenž pohodlně skóroval. Na další gól France mohl odpovědět Vohradník, který trefil tyč. Po dalších zraněních dohrávali domácí posledních dvacet minut v devíti, čehož hosté využili k potvrzení vítězství.
Fakta – branky: 26. a 87. Melc, 42. Franc, 74. Roček. Rozhodčí: Hamrník. ŽK 1:2. Diváků: 60. Poločas: 0:2. Újezd: Hývl – Erban, Jiří Petříček, Vokál, Rambousek (46. Firbas) – Jakub Petříček (58. M. Rozsévač), T. Bendžík, O. Bendžík (25. Černý), Vohralík – Hataš, Vohradník (63. Šebek). Roveň: Baláš – D. Král, M. Koláček, Roček, O. Koláček – Franc, Madák (78. Dušek), Mikuláš, Kučera – Vach, Melc (88. Král).

Přelovice – Choltice 2:0
Ve vyrovnané první půli nevyužily Choltice největší šanci ve 21. minutě. Ve druhém poločase byli domácí aktivnější a ze svých čtyř šancí dokázali dvě proměnit. V 57. minutě rozhodl Khun po individuální akci Malého.
Fakta – branky: 57. Khun, 64. Malý. Rozhodčí: Pavlas. ŽK  1:3. Diváků: 150. Poločas: 0:0. Přelovice: Rejduga – Kaderka, Zelinka, Khun, Čapek – B. Blažek (90. Mádr), Vohralík, Řehák, R. Šimák – Malý (67. Bidlo), L. Blažek (80. Hladík). Choltice: Čapek – Kopečný, Hlaváček, Korbel, Mach – Chmelař (46. Jiří Kohoutek), Šimon, Jeřábek, Jan Kohoutek – Urbanec, Karlík (64. Kratochvíl).

Ostřešany – Mikulovice 1:4

Hosté po celý zápas lépe kombinovali.  Skóre otevřel ve 26. minutě Soukup, na něhož navázal brankář Těšínský proměněnou penaltou.
Fakta – branky: 78. Hodás – 26. a 52. Soukup, 28. Těšínský z penalty, 80. P. Vencl. Rozhodčí: Čermák. ŽK 2:1. Diváků: 120. Poločas: 0:2. Ostřešany: Dvořák – Kasal, Drábek, Novák, Mrázek – Moravec, Sekyrka, Hodás, Drbohlav – Musil, Dufek. Střídali: Bobek, Ledvinka, Jankovský, Hrubeš. Mikulovice: Těšínský – Václavek, Křivka, Svoboda, Handlíř – Soukup, Plesinger, Valský, Carda – Karlík, J. Vencl. Střídali: P. Vencl, Hromek, Štěpán, Hyxa.

Křičeň – Nemošice 4:1
První půlhodina patřila hostům. Z trestného kopu se trefil Vaculík, ale další šance hráči Nemošic nevyužili. Domácí vyrovnali a po změně stran ovládli hru.
Fakta – branky: 26. Koki, 60. M. Půlpán, 66. a 79. Biath – 10. Vaculík. Rozhodčí: Rokyta. ŽK 3:1. Diváků: 90. Poločas: 1:1. Křičeň: Štěpánek – Malý, L. Půlpán, Hackenberg, Kopáč – Hanzl, M. Půlpán, Pilc, Ginter – Koki, Biath. Střídali: Šedivý, Kloza, Gruna. Nemošice: Dufek – Vaculík, R. Vítek, A. Týnek, Michal Večeřa – Fišar, Ulrich, Polanecký, Michňák – M. Vítek, Jukl. Střídali: Příhoda, T. Týnek.

TOMÁŠ RAIS

12.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
Česko zpívá koledy v Pardubicích
33

Stovky lidí na Pardubicku spojily tóny koled

Pardubičtí florbalisté sebrali hrobníkovi klíč od skladu s nářadím...

U Býště hořel kamion s kuřaty

Býšť - Kamion s nákladem kuřat hořel dnes nad ránem na silnici u Býště. Zvířat bylo přibližně šest tisíc. Zhruba polovina kuřat přežila, jsou ale kontaminovaná zplodinami hoření a pravděpodobně poputují do kafilerie.

Tři lidé utrpěli popáleniny při požáru v Poličských strojírnách

Polička - O půl desáté ráno museli hasiči zasahovat v Poličských strojírnách na Bořinách. V areálu hořel bezdýmný střelný prach.

Pardubická autorka podepíše svou knihu o zdravé stravě

Pardubice – Knihkupectví Kosmas na Pernštýnském náměstí pořádá ve čtvrtek od 17 hodin autogramiádu pardubické autorky Karolíny Hrubešové, jejíž kniha o zdravém stravování vede v žebříčku novinek v předprodeji knižního distributora Kosmas.

Rohovládova Bělá? Posílený kádr a skvělá parta

/FOTBALOVÁ HODNOCENÍ/ -  Dohrávky jim nesvědčily… Pokukovali po bedně ale jejich bodové výkony v samotném závěru je srazily „až“ na šestou příčku. JAROSLAV NOVÁK, trenér TJ Sokol Rohovládova Bělá je přesto s podzimem spokojen.