Jarní část třetí nejvyšší české fotbalové soutěže začaly vítězně jenom Pardubice. Chrudim a Letohrad padly. V sobotu pro ně přichází šance, jak si spravit chuť.

So 10.15: MFK Chrudim (1. místo, 43 body) – FC Viktoria Plzeň B  (11. místo, 24 body).
Chrudimský lídr v jarní premiéře prohrál v Ovčárech 1:2. Tím byla ukončena jeho úctyhodná série 31 mistrovských zápasů bez porážky. „Rádi bychom nyní opět navázali na předchozí úspěšné výsledky, ale podobně dlouhou sérii můžeme těžko napodobit,“ je jasné sportovnímu manažerovi a kapitánovi MFK Tomáši Linhartovi, který by měl být po zranění již k dispozici trenéru Pavlovi Jirouskovi. Ten má k příštímu soupeři velký respekt: „Je to tým, který nás na podzim nejvíce ze všech soupeřů přehrával a byli jsme rádi za remízu 2:2. Ale po úvodním jarním zaváhání  se doma budeme samozřejmě snažit naplno bodovat. Musíme však nahradit vyloučeného stopera Radouše a snad vyléčí šrámy z Ovčár  Štěpánek a Hauf,“ řekl Jirousek.

So 10.15: FK Mladá Boleslav B (5. místo, 27 bodů) – FK OEZ Letohrad (18. místo, 13 bodů).
Před týdnem Letohrad ztratil všechny body doma s Libercem B, tým přesto žádné skepsi nepropadá. „Nic takového, nálada je bojovná. Pokud bude padat jenom jeden tým, bereme to tak, že jsme pořád tři body od záchrany,“ uklidňuje trenér Jaroslav Veselý. Do bitvy proti jednomu z elitních celků třetí ligy jde jeho celek s pokorou, ovšem ne vystrašený. „Jsme v situaci, že musíme chtít vyhrát všude. Boleslav je ale tak silný soupeř,  že by z jejího hřiště mohl být bod dobrý, jenže teď už se nemůžeme ohlížet, musíme vyhrávat,“ burcuje Veselý. Letohrad si bude muset dávat pozor především na střelce Buluta, který naposledy dvěma góly sundal Písek.

So 10.15: FC Chomutov (16. místo, 17 bodů) – FK Pardubice (2. místo, 34 body).
Chomutov se pro jarní záchranářské práce posílil o šíbra Horníka, jenž do týmu přivedl Aleše Pikla nebo bývalého útočníka Sparty Nádeníčka. Pardubického kouče Martina Svědíka ale trápí fakt, že celou přípravu odehrál jeho tým na umělé trávě, v Chomutově se bude hrát na přírodní: „Je to tak, třeba odskok míče je úplně rozdílný. V týdnu jsme si ale trávu osahali Pod Vinicí.“