Starší dorost FK Pardubice si výborně rozehrál podzimní část sezony 2009/2010. Druhé místo, tři body za Libercem. Šance na postup do extraligy? Ano, je tady. Proto jsme pozvali na kus řeči trenéra JIŘÍHO KREJČÍHO, který působí u týmu spolu s Josefem Pohlem a Liborem Žákem.

Po podzimu druhé místo za deset výher, dvě remízy, tři prohry. Celkový zisk 32 bodů. Navíc 31 nastřílených branek, to je třetí nejvyšší počet a jen 13 inkasovaných gólů . To je nejmenší počet ze všech celků. Za těchto okolností vládne asi spokojenost.

Naše umístění po podzimu je milým překvapením. To, že budeme dobří v obranné  činnosti jsem tušil, ale že nám to půjde i v ofenzívě, to mě velmi překvapilo. Zvláště, když v létě byl na odchodu Sklenář, který se však naštěstí vrátil a v ofenzívě týmu velice pomohl. Mužstvo také prokázalo, že má vnitřní sílu.

V čem ta vnitřní síla týmu konkrétně spočívá?
V kádru zůstali hráči, kteří už do soutěže nakoukli v minulé sezoně, mužstvo  je na tom dobře charakterově, jednolivým hráčům nechybí sportovní srdíčko, nejen na hřišti, ale i v kabině. Má v sobě vůli vyhrávat. V mužstvu se vytvořila dobrá rychleji než v minulých ročnících, což vyplývá z faktu, že nově příchozí hráči se již se stávajícím kádrem znali. Své samozřejmě sehrává i podstatný fakt, že kvalita hráčů je v tomto celku na úrovni.

Který zápas jako trenér hodnotíte nejvýše, byl tam i nějaký nepovedený duel?
Mimořádně povedených zápasů bylo víc… Ale určitě vysoko vyčnívá duel na  Slavii, kde jsme vyhráli 3:2. Tam jsme předváděli moderní a útočně laděný fotbal, s rychlou kombinací. I když jsme vyhráli o jediný gól, podle předváděné hry jsme si zasloužili vyhrát výraznějším rozdílem branek. V první půli jsme Slávii doslova válcovali. Velmi dobré zápasy jsme ale sehráli v Mostě, v Plzni¨( 2:0)… Za celý podzim nás nikdo výrazně nepřehrával, snad jen Sparta B. Tento zápas byl asi jediný, který se nám nepovedl. Je pravdou, že jsme v tomto utkání nebyli kompletní, ale tuto facku někteří hráči potřebovali…

Druhé místo svádí k postupovým myšlenkám do extraligy. Za jakých předpokladů by mohly Pardubice na jaře zaútočit na postup do nejvyšší soutěže?
Pokud mužstvo nebude posíleno, tak důležitým předpokladem je, aby se nám  naprosto vyhýbala zranění a také nemoci. Druhým předpokladem je, že hráči, kteří neměli plnou zápasovou vytíženost se v zimě dokáží připravit tak, aby jejich výkonnost šla nahoru a v podstatě zvýšili konkurenční prostředí v týmu. To bude alfa a omega jarní sezony. Ale příchod dvou posil by týmu nepochybně také prospěl, uvidíme.

Posílení týmu by možná bylo žádoucí. Takhle dobře rozjetou soutěž dlouho nepamatujeme.
To je pravda, osobně bych přivítal návraty některých našich hráčů zpět, ale posílení může nastat i přesuny hráčů z B týmu, kde máme také dost šikovných hráčů. Vše ale musíme řešit uvážlivě, aby se nenarušila celistvost týmu. Myslím, že svou kvalitou současný tým tady dlouho nebyl. Takže věřím, že se dokážeme pro jarní odvety připravit.

Funguje spolupráce se Sportovním gymnáziem Pardubice?
Spolupráce je na úrovni, hráči mají tři hodiny navíc specializaci fotbal a  výkonnostní vzestup na hráčích je znát. To považuji za přínos.

Po sjednocení názvu klubu FK Pardubice na podzim bylo možné, že někteří hráči si již mohli zkusit starty v B týmu dospělých. Je to přínos?
Určitě. Pro zmíněné hráče mají tyto starty velký přínos, jsou vítanou zkušeností… Myslím, že svými výkony nezklamali a zkušenosti mohou zúročit i v týmu dorostu.