Účastníci postupů… Ačkoliv to tak může vyznít, nejedná se o Vejdělkův nový film. Tento příběh režíroval sám život. Ten fotbalový. I když z Účastníků zájezdu bychom si mohli do našeho „snímku" propůjčit duo řidičů Karel a Karel, které proslulo ve scéně s podšálky.

V případě pardubického céčka, nováčka krajského přeboru, se dá hovořit o dvojici Franta a Franta. Oba dva lze označit za řidiče autobusu, který v průběhů tří sezon bez zastavení projel z okresního přeboru až do nejvyšší krajské soutěže. „Cestující" se střídali, jedině oni dva zůstali na svých místech. František číslo jedna se jmenuje Kovárník a pracuje jako trenér. František s označením dva nosí na zádech jméno Ryba a je to hráč. A ne obyčejný hráč.  Stačí se podívat do jeho rodného listu. Datum narození 26. září 1960! A považte, stále je platným členem mladinkého souboru pardubického céčka.

Střelcem se už asi narodil. Jeho čich na góly je obdivuhodný a s trochou nadsázky se může přirovnat k umění legendárního anglického útočníka, kterým nebyl nikdo jiný než Gary Lineker.  V době jeho největší slávy se tradovalo, že za Anglii může nastoupit jedenáct hráčů, ale gól dá vždy Lineker. A víte co je největší pecka? Forvard liverpoolského Evertonu a později Barcelony se narodil ve stejném roce jako Ryba. Jenže zatímco Lineker už válí jen coby sportovní komentátor, tak pardubický veterán dále provětrává obrany soupeře. Naposledy České Třebové, když vypracoval čtvrtý gól svého týmu.

„Franta Ryba má fantastickou předvídavost, a tedy i skvělý výběr místa. Soupeř nikdy neví, kde ho má čekat. Navíc hraje velice chytře. Jeho výhodou je skutečnost, že  nikdy nebyl vážněji zraněný. Nicméně to si také pohlídal sám. Díky své rychlosti a již zmíněné předvídavosti se umí vyhnout střetu," okomentoval svého svěřence František Kovárník.

Výhrou 4:2 jeho „mateřská školka" sesadila Českou Třebovou z prvního místa. Na vedoucí post se vyhouplo Hlinsko, které nadělilo Žamberku tenisového kanára. Druhou příčku nově zaujalo Vysoké Mýto, a to po nejhubenější výhře na půdě Litomyšle. O posun vpřed se remízou ve vzájemném střetu okradly Živanice a Cerekvice. Obě branky padaly v závěrech poločasů. Zatímco do kabin šli veselejší domácí, po závěrečném hvizdu už jim do zpěvu nebylo. Kde je po víkendu radost až na „kost", vědí nejlépe v Přelouči. Nováček si připsal na své konto první výhru v soutěži, když udolal Choceň. Ještě větší překvapení se zrodilo na úkor chrudimské juniorky. V domácím prostředí pouze remizovala s Poličkou. A od jalového týmu si nechala vstřelit hned dva góly.