V krajském přeboru je jediný tzv. vesnický tým, který se může chlubit jednou věcí. Drtivá většina jeho hráčů má v kolonce odchovanec napsáno stejný název klubu, jako za který nyní hrají. Jedná se o Sokol Moravany. Nováček soutěže si dovolil risk, který mu zatím vychází. Ve vyšší soutěži totiž vsadil na stejné hráče, kteří přebor vykopali.

,,To, že hrajeme hlavně se svými hráči, je otázkou peněz. Myslím si, že jsme jediný klub nejen v krajském přeboru, ale i v porovnání s nižšími soutěžemi, kde jsou hráči zadarmo," říká Josef Hynek, jeden z moravanských odchovanců. Kromě hráčské role plní i funkcionářské povinnosti.

A v případě moravanského mužstva je tu ještě jedna rarita krajského přeboru. Z lavičky i na hřišti mu šéfuje bývalý prvoligový hráč. Milan Bakeš si v libereckém dresu dokonce zahrál Pohár UEFA. Nastoupil na dvacet minut proti slavnému FC Liverpool.
„Na úroveň, kde se v současné době nacházíme, nás dostal hrající trenér Milan Bakeš. Z našich hráčů dokáže dostat maximum. Má prvoligové zkušenosti, které dokáže uplatnit jak v trénincích, tak i v samotných zápasech," pochvaluje si Josef Hynek.
Naposledy to „Bakešovci" předvedli v Lanškrouně. Dobyli na podzim opevněnou tvrz. Jako první tam domácím uzmuli body a hned všechny. Jediný gól zaznamenal právě Bakeš. Po bezvýhrové druhé třetině podzimu, zahájily Moravany tu poslední nejlepším možným způsobem.

„První krok v umazávání záporných bodů jsme zvládli a doufám, že nás tohle vítězství nakopne do dalších zápasů. Výsledky posledních kol ukazují, že soutěž bude hodně vyrovnaná a každý bod se bude počítat," tuší Milan Bakeš.
A jeho slova rozhodně nejsou výkřikem do tmy. Poslední Přelouč dělí od osmé Moravské Třebové pouhých pět bodů. Jako by si některé týmy uvědomovaly, že boj o záchranu už začal. Takže je jedno, jestli hrajete proti vedoucímu nebo soupeři ze suterénu. O husarský kousek se snažily tři „namočené" celky. Senzace se zrodila pouze jednou. Poslední Choceň doma dvěma proměněnými pokutovými kopy pokořila druhé Hlinsko. Předposlední Přelouč už tolik štěstí na hřišti lídra z Vysokého Mýta neměla. Od remízy ale nebyla daleko. A neuspěla ani Polička, kterou po několika příznivých výsledcích rychle vrátila na zem Cerekvice. Ta se po zaváhání Hlinska vyhoupla na druhé místo. Stále hlouběji se propadá Dobříkov, který podlehl pardubickému céčku. „Celtic" zbořil mýty pro pardubický klub, že v Dobříkově vyhrát prostě nejde…