Téměř sedm stovek diváků přilákalo divizní derby do hlediště stadionu Pod Vinicí. Tesla se poprvé v nové sezoně představila doma a po dvou bezbrankových výsledcích venku vstřelila první gól sezony a vybojovala vítězství 2:0. Třetí zápas za sebou neinkasovala gól a oba gólmani si tak drží čisté konto.

Derby sledoval i fotbalový internacionál Luboš Kubík: „Tesla podala výborný výkon, derby vyhrála zaslouženě. Měla více vyložených šancí, jednu dokázala proměnit, skóre zvýšila z pokutového kopu. Živanice měly v průběhu hry chvilkovou optickou převahu, ale bohužel jejich hra byla dost stereotypní, v útočné fázi chyběl nápad, který by vedl k vytvoření vyložených šancí,“ zhodnotil průběh utkání Luboš Kubík. V čem byla největší síla Tesly, čím překvapila? „Především celý mančaft působil jako dobře sehraný kolektiv, věděli, co mají hrát. V obraně se mně moc líbila stopérská dvojice, zejména Třešňák, který skvěle sbíral vysoké míče soupeře. Celý tým působil velice kompaktně, dobrý výkon podal Jeřábek, s Gavulou dobře kontrolovali střed pole, dokázali míč podržet a Živanice prakticky nepouštěli do nějakých překvapivých situací. Znovu opakuji, výhra Tesly se na zápas dobře připravila a takticky ho zvládla. Proto považují výhru za zaslouženou a myslím, že to musely uznat Živanice,“ uzavřel Kubík.

K tomu živanický kouč Roman Oliva: „Srážely nás hrubé chyby. Tesla je výborná v defenzívě a potvrdila to po té, co vstřelila gól. Semkli se do obranného valu a my se v přehuštěném prostoru vůbec nedokázali prosadit. Nedokázali jsme nahradit chybějícího Baloga. Ten je ve hře živý, umí přejít přes hráče jeden na jednoho a to se nám v derby nedařilo,“ řekl Oliva. Co první prohra pro mužstvo znamená? „Vcelku nic podstatného, máme šest bodů, v tabulce pravdy tři plusové body. V příštím zápase jedeme do Měcholup a tam si musíme jet pro vítězství. Prostě jedeme dál, z jednoho nepovedeného zápasu nebudeme dělat vědu,“ uzavřel Oliva.

V tesláckém táboře vládla spokojenost, mužstvo se konečně prosadilo střelecky. „Moc se mně líbil první gól, perfektní pas Voženílka dokázal Petrus skvěle připravit pro Škvrňáka, který pohotově zakončil. Petrus je trochu smutný, že mu to tam nepadá. V kabině jsem ho nabádal, ať je trpělivý, jeho góly v sezoně přijdou “ řekl Svědík.