Čtenáři Deníku, v zimním období se v Pardubickém kraji rozjíždí hokejová Tip liga. Jedná se o obdobu vámi oblíbené tipovací soutěže na fotbalová utkání.
Nejlepší hráč celkového pořadí, se může těšit na podepsaný dres hvězdného útočníka Aleše Hemského, který v době výluky v zámořské NHL nastupuje za extraligový tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.
Výherce a další nejúspěšnější hráči obdrží zajímavé ceny od pivovaru Tambor a firmy Elektro Berry. Partneři soutěže odmění také vítěze jednotlivých kol.
Hokejová Tip liga začíná úvodním kolem o víkendu 15. a 16. prosince 2012. První kupon bude na stránkách Deníku v pondělí 10. prosince.

Absolutního vítěze budeme znát po 10. kole, jež je na programu o víkendu 23. a 24. února 2013. Kompletní konečné pořadí s výherci bude zveřejněno ve středu 27. února 2013.
Oproti fotbalové Tip lize  změna spočívá v tom, že hráči soutěží o prvenství v rámci celého kraje, nikoli okresu.

Jak  tipovat
1. Pomocí hlasovacího kuponu, který najdete na stránkách Deníku a doručíte na adresu: třída Míru 62, 530 02, Pardubice 2, nebo do sběrné schránky Tip ligy Deníku na téže adrese. Obálku se soutěžním kuponem zřetelně označte slovy „Tip liga".

2. Na internetu. Tipujte pouze na webových stránkách www.pardubicky.denik.cz  (tipuje se až od druhého kola).
První hlasování pouze na kuponu! Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a dále vyplní své číselné heslo a ostatní údaje – jméno, příjmení, adresu, telefon, e-mailovou adresu a odpoví na dva dotazy: zda je, nebo se chce stát předplatitelem Deníku. Upozorňujeme soutěžící, že při nevyplnění výše potřebných  údajů nebude kupon zařazen do soutěže!
Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce.

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu nebo je uvádí při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním startovním číslem.
Výjimka nastane po druhém kole (22. a 23. prosince), kdy pořadí z důvodů vánočních svátků vyjde v Deníku v pátek 28. prosince. Následující víkend (29. a 30. prosince) bude mít Tip liga přestávku a pokračovat bude třetím kolem v týdnu po Novém roce.

Bodování
Kupon obsahuje 10 hokejových zápasů, které se hrají v pátek a o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době – 60 minut (1= vítězství domácích, 0= remíza, 2= vítězství hostů), tedy bez prodloužení. Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný tip na zápas znamená dva minusové body.
Hráč rovněž vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola a pořadí při rovnosti bodů. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne dohromady v uvedených deseti zápasech.
Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum –10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů.

Uzávěrka  kola
Uzávěrka pro vhození kuponů do sběrné schránky nebo tipování na internetu je každý čtvrtek v 17 hodin. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující datum poštovního razítka.(re)