Oba dvacetiletí hráči patří ke stálicím v podzimní sestavě druholigového FK Pardubice. Michal Surzyn nevynechal ani jeden zápas, Tomáš Ladra zase dvakrát skóroval. "Surzyn a Ladra jsou kluci, kteří byli na minulých srazech v reprezentační dvacítce a vedli si tam slušně. Navíc jejich výkonnost v klubu je dlouhodobě stabilní. To nás vedlo k tomu, že tito hráči dostávají pozvánku do jedenadvacítky," okomentoval na nominační tiskové konferenci trenér Vítězslav Lavička, jenž nedávno sledoval oba hráče i přímo na stadionu Pod Vinicí v Pardubicích.

Trenér národního týmu udělal oproti předchozí nominaci pět změn. Jednak reagoval na nevydařený duel v Chorvatsku, dále vypadl i Václav Černý z Ajaxu Amsterdam kvůli vážnému zranění kolena. "Ladra má podobné předpoklady jako Vašek, je to pro něj šance," domnívá se Lavička.

Český tým nastoupí v Ústí nad Labem proti San Marinu, potom ho čeká zápas v Moldavsku. V nominaci je i brankář Jan Stejskal, jenž nyní hostuje z Hradce Králové v třetiligovém Převýšově.