FK Přelouč
Celkem

15. místo, 30 zápasů, 7 výher, 5 remíz, 18 proher, skóre 26:63, 26 bodů
Podzim
16. místo, 15 zápasů, 3 výhry, 2 remízy, 10 proher, skóre 13:31, 11 bodů
Doma
13. místo, 15 zápasů, 6 výher, 4 remízy, 5 proher, skóre 15:24, 22 bodů
Venku
16. místo, 15 zápasů, 1 výhra, 1 remíza, 13 proher, skóre 11:39, 4 body
Nejlepší střelci
5 – Cichra a Semelka, 4 – Ulrych, 2 – Machačný a Rokyta

Roční epizodka. Nováček z Přelouče už neměl tolik štěstí jako jeho okresní rivalové. Stal se tak jediným zástupcem Pardubicka, který krajský přebor opouští. Historie si bude pamatovat, že to nebylo z posledního místa. Jenže za to si trenér VÁCLAV SLAVÍK a jeho svěřenci nic nekoupí. Sestup je musí mrzet dvojnásobně. Po doplnění krajského přeboru snad ze všech týmů I. A třídy mohla Přelouč v nadcházející sezoně v pohodě ostatním konkurovat. Tato skutečnost hnula Slavíkovi pořádně žlučí…

Václave, jak byste v pár větách zhodnotil uplynulou sezonu?
Sezonu nemohu hodnotit jinak, než jako neúspěšnou. I když malé plus vidím v nasbíraných zkušenostech našich mladých hráčů.

A co řeknete na konto jarní části, kterou v podrobně v hodnoceních mapujeme?
Jaro bylo lepší než podzim, a to jak herně tak i bodově.   Nicméně jsme nezvládli pro nás klíčové zápasy se soupeři z dolních pater tabulky.

Hodně malé zadostiučinění může být to, že jste si ve druhé polovině soutěže o jedno místo polepšili a tudíž neskončili poslední. Berete to rovněž tak?
Je to sice malá náplast, ale i tak mě potěšilo, jak kluci bojovali až do konce soutěže.

Už jste správně zmínil, že jste v jarní části získali více bodů než na podzim…
Přesně o čtyři více, ovšem nestačilo to. Ztráta po podzimu byla příliš velká. Dala se smazat jen při velké shodě věcí. A to se nestalo…

Podařilo se vám adaptovat na soutěž alespoň na jaře, když po podzimu jste byl v tomto směru poněkud skeptický?
Myslím, že jaro bylo v tomto ohledu lepší. Na druhou stranu stále to nebylo to, co bych si představoval.

Soutěž jste odehráli s kádrem totožným z I. A třídy. Takže možná by měli vaši příznivci před vámi smeknout, nemyslíte?
Podle mě jsme krajský přebor absolvovali ještě se slabším kádrem. Podepsaly se na tom nejen odchody Janeckého a Ročína. Také dlouhodobé zranění Kocha totiž počítám jako velkou ztrátu.

Béčko hrálo okresní přebor. Tudíž neexistovala možnost rovnocenné náhrady. Byly hlavní příčiny sestupu v úzkém kádru?
Tohle nevidím jako hlavní příčinu sestupu. Polovina účastníků krajského přeboru to měla podobně.

Před vlastními diváky jste soupeřům vesměs stačili…
To sice ano, ale absolutně jsme nezvládli důležité zápasy s Lanškrounem, Žamberkem a týmem Moravan.

Doma jste vůbec nešetřili paradoxy. Ten první: propadli jste v duelech se stejně „namočenými" týmy. Proč?
Se Žamberkem jsme nezvládli začátek a bylo to těžké dohánět. No a zápasy s Lanškrounem a moravanským rivalem se hrály na velmi těžkém terénu, který nám vůbec nevyhovoval.

A druhý paradox: uměli jste obírat týmy z popředí tabulky…
Nám více vyhovuje hra se soupeři, kteří nejsou zatažení a chtějí hrát otevřený fotbal.

Ze soutěže vás však jednoznačně vyšouply venkovní zápasy. V čem byl zakopaný pes?
Souhlasím. Naše hra venku byla neefektivní. Na fotbal se sice dalo koukat, ale body nikde. Naše efektivita byla skutečně zoufalá.

Dostali jste nejvíce branek ze všech účastníků krajského přeboru. Jak si to vysvětlujete?
Na to je jednoduchá odpověď. V naší situaci bylo jedno jestli prohrajeme o dvě branky nebo o čtyři. Takže, když jsme ztráceli ve skóre, začali jsme hrát vabank. Buď to vyrovnáme, anebo dostaneme další góly. Bohužel spíše platila ta horší varianta.

A se střílením branek jste naopak byli na štíru…
Už jsem o tom mluvil. Absence kanonýrů Janeckého a Kocha byla až příliš znát. Cichra se Semelkou je bohužel v tomto směru nenahradili.

V průběhu jara se z úplného dna a téměř beznadějné situace vyšplhali do hry o záchranu. Jak jste své svěřence motivoval?

To nám slouží ke cti. Stále jsme klukům připomínali, že není nic ztracené, ať si hrají svůj fotbal, že se výsledky dostaví. Škoda, málem nám to vyšlo.

Jak hodně vašemu týmu narušilo plány zpožděné jaro, respektive odkládaní zápasů?  
Velmi. Nicméně to měla všechna mužstva stejné. Nejvíc mě ale mrzí naše vysoká prohra v Poličce za neregulérních podmínek.

Tým potřebující záchranu musí dělat bodové šňůry. A přesně to se vám nedařilo. Proč to nešlo?

Na to je stručná odpověď. Neměli jsme na to potřebnou kvalitu.A tím teď nemyslím jenom tu herní…

Jaký byl nejlepší a naopak nejhorší zápas jara?

Nejlepší doma s Vysokým Mýtem. Obě mužstva chtěla hrát fotbal a my jsme soupeře předčili v bojovnosti a podržel nás gólman. Nejhorší zápas jsme také odehráli doma. A to se Žamberkem. Totálně jsme zaspali začátek a pak už si to soupeř pohlídal.

V loňské sezoně jste napadl čistotu hry v krajských soutěžích. Nemáte pocit, že se vám to v té uplynulé mohlo přes tým vrátit?

Ať si nikdo nedělá iluze o nějakém fair play. Mě už to dávno přešlo. Například po vítězném zápase s Vysokým Mýtem mi bylo taktně naznačeno, že naše výhra je sice hezká, ale že to je tak všechno, co jsme si mohli dovolit. Že stejně spadneme. Tak se i stalo. Dle mého názoru ryba smrdí od hlavy a to se mi potvrdilo po skončení soutěží!

Narážíte na fakt, jaká nastala škatulata v krajském přeboru?
Ano, přesně to mám na mysli. Nastalo dodatečné doplňování celků po odstoupivších mužstvech. Marně jsem svému jedenáctiletému synovi vysvětloval, proč celky na sedmém až desátém místě I. A třídy jsou zařazeny do krajského přeboru a naopak Přelouč a Moravská  Třebová jdou z něho dolů.

Co o tom soudíte?
(rozohní se) Je to totálně nesmyslné rozhodnutí výboru KFS kterým úplně degradoval všechny krajské soutěže. Jednou jsem zcela oprávněně nazval některé a opakuji některé rozhodčí „vepříky" a stálo mě to čtyři tisíce. To teď o těch, kteří s tímto postupem souhlasí nemůžu, protože by to byla urážka „vepříků". A navíc nemám na rozhazování. Vím, že těmito slovy poškozuji FK Přelouč, ale zároveň doufám, že to naše celky v krajských soutěžích nějak zvládnou…