Spartak Sezemice
Celkem
4. místo, 15 zápasů, 7 výher, 3 remízy, 3 prohry, skóre 24:19, 24 bodů
Doma
7. místo, 6 zápasů, 4 výhry, 1 remíza, 1 prohra, skóre 10:7, 13 bodů
Venku
3. místo, 7 zápasů, 3 výhry, 2 remízy, 2 prohry, skóre 14:12, 11 bodů
Nejlepší střelci
6 – J. Kašpar, 5 – Lába, 4 – T. Kašpar

Memento… A teď opravdu nehodláme rozebírat Johnovu knihu o drogové závislosti. Toto cizí slovo se dá vyjádřit také jako varování nebo připomínka. V případě fotbalistů Sezemic mělo jít o loňskou sezonu. Po zpackaném podzimu se nováček na jaře horko těžko zachránil. Jeho realizační tým ale nelenil a na nový ročník se připravil svědomitě na všech frontách. Jako by se jednalo o Premier League a ne o I. B třídu. Vedoucí sezemického mužstva  PETR MÁLEK a spol pak za svou prozíravost sklízeli zasloužené ovoce. Čtvrtá příčka jim zajistila právo užívat titulu nejlepší okresní tým.

Jak se vám bude hodnotit podzim vašeho týmu?
Podzimní sezona se mi bude hodnotit dobře, i když se nějaké chyby najdou (úsměv).

Hlavním cílem, který jste si dali před touto sezonou, bylo odpustit si záchranářské nervy jako v té loňské, viďte?
Přesně tak. Chtěli jsme se vyvarovat problémů, které jsme si způsobili v loňském ročníku. Proto jsme s kolegou už dávno před jejím zahájením dávali dohromady kolektiv, sháněli posily a připravovali tréninkové jednotky se zaměřením na fyzickou kondici. Ta bývala v Sezemicích dříve dost opomíjena.

Rovněž jste chtěli více využívat služeb hráčů rezervního týmu a dorostenců. Jak jste naplnili tyto plány?
Chtěl bych zdůraznit, že po kompletním sezením jsme se dohodli, aby na tréninky chodili kluci z áčka i béčka. A to v co největším počtu. Jedině tak se daly zkvalitnit tréninkové jednotky pro obě mužstva. Jenže v našem případě nemáme takový počet hráčů béčka a dorostu, abychom mohli využívat služeb některých kluků. Ve většině případů se totiž dost zápasů na podzim překrývalo.

Úvod ale nebyl z vaší strany nic moc, souhlasíte?
Souhlas. Los ovšem pro nás byl ze začátku soutěže dost nepříznivý. Vždyť v prvních čtyřech kolech nás čekali všechno bývalí soupeři z minulé sezony. Nicméně po  prvním remízovém zápase v Kameničkách jsem viděl zlepšení a chuť hráčů bojovat a nedopadnout jako minule.

Dokonale vás nastartovala výhra v Holicích.  Pro vaší družinu to byla hlavně asi psychická vzpruha, protože vám ležela v žaludku jarní prohra. Tehdy se okresní rival extrémně posílil a utlumil ji v cestě za záchranou…
Lépe bych to neřekl (směje se). Výhra na půdě holické rezervy nás opravdu strašně nakopla. Jeli jsme tam uhrát co nejlepší výsledek, popřípadě soupeři naložit. Výsledkem 5:2 jsme nakonec byli překvapeni my i domácí.

Můžete prozradit, co jste vylepšili na vašich výkonech?

Zvedla se morálka a zlepšil se přístup. Kluci si začali věřit, nedocházelo k vyčítání a nadávání si mezi sebou.!

Ne vše, je ale vždy růžové. Po čtyřech bodovacích zápasech,  přišla hlušší fáze a tří nevýherní kola. Jaké toho byly příčiny?
Po vydařených zápasech, kdy jsme si začali věřit po fyzické stránce, přišel útlum. Nepomáhalo nic: řev, prosby ani přemlouvání.

Po výprasku v Nasavrkách jste se však neuvěřitelně zvedli a v posledních čtyřech zápasech neztratili ani bod. Takže teď přiznejte barvu. Jaký je váš recept na oživování?
Rozhodli jsme se k radikálnímu řezu, a to v podobě tzv. stmelení kolektivu. Nebudu vypravovat jak a kde (rozesměje se). Když jsme vše probrali, vyříkali si a dohodli určité motivační bonusy, začalo zase vše fungovat. A to až do konce podzimní sezony.

Vypadá to, že jste situaci probírali i s fanoušky. Ti váš tým totiž v závěru nebývale podporovali. Hlavně venku…

Ano. Musím jim vyseknout poklonu. Na naší zlepšené hře a zvýšené bojovnosti mají také zásluhu věrní fanoušci. I po naší neúspěšné šňůře nás nepřestali doprovázet a povzbuzovat doma i venku. Naopak. Patří jím poděkování.

V nejnižší krajské soutěži působíte druhým rokem. Jaká je I. B třída po letním pouštění žilou?

Úroveň soutěže je z mého hlediska nižší. Směrem nahoru z ní odešlo hodně silných celků. Na druhou stranu je zase vyrovnaná.

Nejlepší a nejhorší zápas zápas podzimní části?

Začnu těmi nevydařenými.  Přestože jsme ve vstupním duelu v Kameničkách získali bod, měli jsme ho  jednoznačně vyhrát. V Dobříkově zase hrajeme celý zápas na jeho půlce, ale nejsme schopni ani jednou vystřelit. No a proti přeloučské rezervě jsme si nebyli schopni pohlídat vedení až do konce. Nejlepší vystoupení jsme předvedli jednoznačně v Rosicích a Chroustovicích. Soupeře jsme předčili jak po fyzické stránce, tak bojovností. V těchto dvou zápasech bylo vidět, že jsme dřeli jako tým.

Jak jste spokojeni s počtem vstřelených a na druhé straně inkasovaných gólů?

S počtem vstřelených a obdržených branek jsme na štíru. Náš problém je v tom, že dáváme málo gólů. I když těch šancí je mraky, neumíme je zakončovat. To je také jeden z hlavních bodů přípravy na jarní část sezony.

Plynule jsme se dostali k poslední otázce, která má odtajnit vaše jarní cíle. Jaké tedy jsou?

Dalšími plány pro jaro je zdokonalování individuálních činností u hráčů i celého kolektivu. Co se týče umístění, chceme pobývat na příčkách, které neznamenají přímé ohrožení sestupem.