- z Baníku Ostrava posílil Kravinou Richard Vaněk. Cíle si nedává vůbec skromné. Přál by si co nejdříve nakouknout do  Gambrinus ligy: „Chtěl bych si ji s Kravinou zahrát, kádr na to určitě máme."

- herní soustředění absolvoval tým v Rakousku. Karviné se dařilo znamenitě. Čtyřzápasovou pouť ukončila se skóre 11:0. „Bylo o tom, zahrát si proti zahraničním prvoligovým soupeřům, což se podařilo. Výsledky mě až příjemně zaskočily, ale určitě je nesmíme přeceňovat," zůstává na zemi trenér Pavel Malura. Výsledky z Rakouska: Karviná – Gabala (Ázerbajdžán) 1:0; Zalaegerszegi (Maďarsko) 3:0; – Slavija Sarajevo (Bosna); – Kaposvári Rákóczi (Maďarsko) 4:0.

- ve 2. kole Poháru České pošty porazila Karviná 3:0 Otrokovice. První gól vstřelil stoper René Bolf, poté se k němu přidali Aleš Besta s Petrem Wojnarem. „Těch šancí jsme měli ale mnohem víc, s proměňováním je to u nás ale horší," posteskl si kouč Pavel Malura, který do poháru vyslal tuto sestavu:  Paleček – O. Cverna, Mikula, Bolf, Knötig – Hoffmann, Fischer (64. Mišinský) – Ciku, Wojnar (80. Vaněk), Vladavič – Besta (70. Vrána).

- v létě odešel z Hradce Králové do Karviné Roman Fischer. Překvapivé rozhodnutí velké opory způsobilo u „votroků" pořádné rozpaky. Fischer ale míří vysoko, chce do Hradce přijet příští rok jako soupeř. „Přišel jsem do Karviné s tím, abychom se o postup pokusili. Přeci jen jsem neodešel z Gambrinus ligy do druhé nejvyšší soutěže, abych v ní strávil nějaký delší čas ," oznámil pro klubový web.