Pohár ČMFS: FK Slovan Pardubice – Sokol Živanice 0:4 (0:2). Branky: 30., 34.a 48. Merganc, 70. Balog. Rozhodčí: Šimek (ÚO) – Jelínek, Hock. ŽK: 1:0. Diváků 320. Sestavy obou celků jsou uvedeny na straně 12.

Divizní Živanice vstoupily do utkání velice aktivně a již v úvodu po trestném kopu Gorola dorážel míč do branky střelecky disponovaný Merganc. Gól však pro signalizovaný ofsajd neplatil. Poté pro zraněné tříslo odstoupil ze hry domácí gólman Jahelka, který byl ve 30. minutě bezmocný po razantním zakončení Mergance – 0:1. O tři minuty později pustil Báču zaskočil odskok míče natolik, že ten lehce prošel mezi tyče a to bylo pro domácí hodně zlé. Soupeř ze Živanic domácí celek herně přehrával, V. Černík byl téměř bez práce. V záložní řadě Živanic byl hodně vidět pracovitý Gorol, v sestavě se objevil i nováček v živanickém dresu Jakub Jedlička z Holic.

Po změně stran přišli hosté k dalšímu lacinému gólu a zápas byl rozhodnut. Poslední slovo měl střídající Balog, který se objevil zcela volný před Báčou a ukázkově jej přeloboval – 0:4. Živaničtí si náskok kontrolovali, Slovan se častěji dostával na jejich polovinu, ale gólově se neprosadil i když faul gólmana Černíka na Pavlíčka byl zjevně penaltový. Vítězství Živanic bylo zasloužené, v příprávném období jsou dál než Slovan.

Zápas jsme brali jako další přípravu, ve který hrajeme uvolněně a myslím, že na produkovaný fotbal se dá dívat. Důležité je, že naši hráči jsou v pohybu, soupeři vnucujeme naší hru, při uplatnění nátlakové hry a presingu a dokážeme těžit z jeho individuálních chyb,“ pochvaloval si po utkání trenér Rostislav Macháček.

Domácí kouč mnoho důvodů ke spokojenosti neměl. „ Byli jsme příliž bázliví a soupeři jsme nabídli dva lacině góly po individuálních chybách. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě,“ uznal jednoznačné vítězství Živanic trenér Slovanu Roman Oliva. Jeho svěřenci jsou v plné přípravě a v tomto týdnu by měl přijít do mužstva letohradský útočník Kočí, v jednání je příchod dalších dvou hráčů.“

Fotbalový duel přilákal do hlediště zhruba 300 diváků, to je méně než se čekalo. Slovan je tedy z poháru venku, Živanice se pokusí příští víkend překvapit v Letohradě. V případě postupu by do Živanic přijela ve II. kole prvoligová Mladá Boleslav.