Pět kol do konce… Zástupci Pardubicka mají různé starosti. Pro jednoho houká alarm k úniku ze sestupových pozic, pro druhého zazněl signál k útoku na postup. Své ambice i cíle však mají i týmy umístěné na ostatních příčkách. Šlágrem kola je souboj čtvrtého a druhé v Horním Jelení. Ve víkendovém menu je připraveno také jedno derby.

SK 1.FC Mikulovice (14. místo, 15 bodů) – SK Hlinsko B (11. místo, 22 bodů). Hraje se v sobotu od 17 hodin.
Zápas o všechno… Jestli Mikulovice prohrají rovněž s hlineckou rezervou, mohou si pomalu balit kufry s visačkou okresní přebor. V opačném případě budou živit naději na záchranu. K tomu, aby své diváky poprvé na jaře potěšily třemi body, musejí hodně rychle začít střílet branky. Hlinsko ještě není z nejhoršího venku, a tak rozhodně nepojede do Mikulovic na výlet.
Tip Deníku: 0

AFK Horní Jelení (4. místo, 35 bodů) – SK Sokol Prosetín (2. místo, 44 bodů). Hraje se v neděli od 17 hodin.
Jelení bojuje o splnění svého cíle, tedy umístění do třetí příčky. Teď mu však stojí v cestě silný protivník, který usiluje o postup. Domácím to na jaře před vlastním publikem vůbec nejde, body vozí z venku. Prosetín si pošramotil pověst domácí remízou proti Kameničkám. V neděli se pokusí o reparát.
Tip Deníku: 2

SK Holice B (10. místo, 24 bodů) – TJ Sokol Rosice nad Labem (5. místo, 35 bodů). Hraje se v neděli od 17 hodin na hřišti v Horních Ředicích.
Jediné derby víkendu. Holická rezerva pomáhá zachraňovat áčko, takže je trochu odstavována na vedlejší kolej. Proti Rosicím by však měla být silnější než v posledním utkání v Přelouči. Rosice nad Labem se bodově dotáhly na čtvrté Horní Jelení. Stalo se tak zásluhou domácích stoprocentních zisků na jaře. Venku je to z jejich strany o poznání horší.
Tip Deníku: 1

FK Kameničky (6. místo, 31 bodů) – FK Přelouč (1. místo, 45 bodů). Hraje se v neděli od 17 hodin.
Kameničky si jistě brousí zuby na dalšího lídra. V minulém kole sestřelily z čela Prosetín, navíc v jeho rezidenci. Teď hrají doma, kde jsou silnější. I když naposledy odevzdaly všechny body zachraňujícímu se Zámrsku. Přelouč sice vede tabulky, ovšem na podzimní formu může jenom vzpomínat. Třeba jí Kameničky probudí…
Tip Deníku: 2