Náchod – Kratonohy 2:2
penalty: 4:5
Pavel Holbík, trenér FK Náchod: „Zápas blbec. Nekoncentrovanost nás opět připravila o vítězství. My se na vstřelený gól strašně nadřeme a pak inkasujeme prakticky z ničeho."
Václav Pišta, trenér FK Kratonohy: „V tomto zápase jsme z minima vytěžili maximum. Domácí začali aktivněji a po celé utkání byli nebezpečnější. Vytvořili si více šancí a také se zaslouženě dostali v první půli do vedení. Po změně stran se nám podařilo vyrovnat a duel mířil do penalt, ale posledních pět minut bylo doslova bláznivých. Nejprve byl v 85. min. po druhé žluté přísně vyloučen Kořínek. V 88. min. se domácí dostali do vedení 2:1, které jim však vydrželo asi 15 vteřin, neboť jsme hned po rozehrávce dokázali vyrovnat na 2:2. Musím sportovně uznat, že výsledek je pro domácí krutý a pro nás naopak šťastný. O to více si dvou bodů ceníme a musíme je potvrdit tříbodovým ziskem v posledním utkání proti Kutné Hoře."

Ústí n. O. – Čáslav 2:0
Vladimír Chudý, trenér TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: „Odehráli jsme opět velmi vyrovnané utkání, ve kterém byl soupeř zejména v prvním poločase o něco lepší v kombinaci a držení míče. Nasazení, důraz a agresivita z naší strany v první půli také nebyly úplně ideální. I přesto si myslím, že jsme byli nebezpečnější a vypracovali jsme si dobré příležitosti ke skórování. Ve druhé půli jsme se zlepšili a byli jsme absolutně vyrovnaným soupeřem. Podařilo se nám vstřelit úvodní gól po standardní situaci, což nám zvedlo sebevědomí. Soupeř nás pak zatlačil a vytvořil si několik nepříjemných závarů. Vše se nám podařilo odvrátit a po rychlém protiútoku zvýšili vedení na 2:0. Poté jsme již zápas bez větších potíží dovedli do vítězného konce. Oboustranně se hrálo velmi vyrovnané a bojovné utkání a soupeř prokázal velkou kvalitu."

Dvůr Král. – P. Kopanina 2:1
Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové: „Na velmi těžkém terénu jsme vcelku zvládli první poločas, ve kterém jsme si dokázali vypracovat šance a jednu z nich také proměnili. Po pauze se soupeř zlepšil, dokázal si vytvořit příležitosti a dokázal vyrovnat. Pro nás se od té chvíle duel nevyvíjel dobře, ale díky individuální akci Hrušky a následné penaltě jsme strhli vítězství na svoji stranu. Terén byl opravdu na hraně únosnosti a soupeř se s ním vyrovnal lépe. Nám kombinace nešla. I přes výrazné změny v sestavě ale bereme tři body. Vyzdvihl bych Martina Hrušku, jenž na nezvyklém postu levého obránce zvládl utkání skvěle."

Turnov – Živanice 0:5
Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „Na velmi těžkém terénu jsme do zápasu vstoupili aktivně a v úvodu se nám podařilo vstřelit branku. Vytvářeli jsme si dobré příležitosti leč bez efektu. V druhém poločase jsme ještě aktivitu zvýšili, kombinačně jsme domácí přehrávali a po pěkných akcích vstřelili i několik gólů. Domácím jsme nedovolili dostat se vůbec k ohrožení naší branky."

Kolín – Letohrad 1:0
František Dvořák, trenér FK Letohrad: „V prvním poločase nás domácí přehrávali svojí agresivitou a rychlým přístupem po ztrátě míče. Nebyli jsme schopni udržet déle míč na svých kopačkách a rychle přicházeli o vybojované míče. Mizerná koncovka domácích nás ovšem držela ve hře o body. Druhý poločas již tak jednoznačný nebyl, hra se v poli vyrovnala a také my jsme se několikrát dostali do zajímavých brejkových situací. S blížícím se koncem domácí stále více a více otevírali zadní vrátka s touhou získat tři body. To se kolínským nakonec povedlo po trestném kopu do šibenice deset minut před koncem utkání."

Chrastava – Trutnov 2:4
Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Z celkového pohledu jsme si zasloužili vyhrát. Byli jsme hladovější po vítězství. Bylo to takové utkání nahoru dolů. Domácí hodně útočili a my jsme z dobré obrany vycházeli do brejků. Ve druhé půli na nás domácí nastoupili. Stále posílali nákopy za obranu, takže to pro kluky bylo náročné. Na druhou stranu to ale soupeř vzadu obrovsky otevíral a nám se vydařily dva rozhodující brejky."

K. Hora – Pardubice B 2:0
František Kovárník, trenér FK Pardubice B: „Myslím se, že to herně bylo vyrovnané utkání. O výsledku však rozhodly naše individuální chyby a nezkušenost ve druhé půli. Kdybychom ve čtvrté minutě šli z velké šance do vedení, mohlo to vypadat úplně jinak. Na velmi těžkém terénu to byl boj a naši mladí hráči i přes prohru hráli na hranici svých možností. Nejlepším hráčem na place byl Prokopec. Nějaký bod bychom ještě rádi získali v posledním kole s lídrem tabulky z Ústí. nad Orlicí…"

Ostrá – V. Mýto 3:0
Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Důležitý byl vstup do utkání. My jsme dali tyčku, soupeř dal gól, což nás poznamenalo. Poté jsme měli opticky více balón my, ale nebyli jsme příliš nebezpeční. Zápas rozhodla 66. minuta, kdy jsme inkasovali druhý gól, posléze třetí a bylo po zápase."

Živaničtí ovládají i bahenní boje
A kde byla tráva? Nejchladnější listopad za několik pár let dává fotbalu na frak. Patrné je to ve vyšších nadmořských výškách. V Turnově, který leží v podhůří Jizerských hor, nastoupily v neděli Živanice. Na dvou třetinách hřiště je přivítalo bahno a na té zbývající zmrzlý terén. Dal se očekávat tuhý boj z obou stran. A výsledek? Hosté přejeli soupeře jak rolba sjezdovku. Na oraništi si troufli na kombinační akce. A přes blátem obalené kopačky nasázeli „šnekům" pět branek. Jednu hezčí než druhou.