Pro Pardubice neměla ani trochu šťastný konec. Šance? Ano. Gól? Ano, jenže zase jenom jeden. Resumé? Dva zápasy na Moravě, nula bodů. Tým Martina Svědíka prohrál ve Zlíně 1:2.
Stejně jako proti HFK Olomouc měl skvělý úvod. Ovšem Davidu Petrusovi pokazil radost výborným vyběhnutím brankář Aleš Kořínek.

„Začátek byl dobrý, svým způsobem jsme byli aktivní, ale zhruba od 10. minuty jsme ztráceli míče i po jednoduchých přihrávkách. Dovolili jsme soupeři dostat se do hry," zlobil se trenér Martin Svědík.
Zlínskou cestu za vítězstvím rozjel Tomáš Poznar, muž, který přitom na hřišti vůbec být neměl.

Při rozcvičce se totiž zranil Róbert Matějov a trenér Marek Kalivoda musel sáhnout do základní sestavy.
Tah s Poznarem mu vyšel parádně. Ve 20. minutě se útočník skvěle zorientoval ve vápně a po rohu dostal domácí do vedení.
Za dalších dvacet minut prožíval Zlín extázi číslo dva.

Scénář se opakoval: rohový kop a gól. Jenom hlavní hrdina byl nyní jiný. Pozdrav do pardubické sítě poslal nejlepší druholigový střelec Lukáš Železník – 2:0.
„Dokázali jsme kombinovat, využívat křídelní prostory a také se nám podařilo  zužitkovat standardní situace, které jsme pilovali," lebedil si Marek Kalivoda.
Východočeši po pauze zase zabrali, vidět byl hlavně mladý záložník Dominik Fusek.

Role se najednou obrátily. Tentokrát Zlín hořel a Pardubice tlačily. V 60. minutě se podařilo snížit Tomáši Pospíšilovi.
„Nepochopím druhou půli. Je to pro mě obrovské zklamání, že hráči nenavázali na to, co jim přineslo úspěch v prvním poločase. Bylo tam příliš mnoho ztrát, tím jsme soupeře pustili do tlaku a on snížil po rohovém kopu. My jsme nedokázali brankáře soupeře v druhé půli pořádně prověřit," čílil se domácí kouč Kalivoda.

Další branku už hosté nepřidali. „Bylo pro nás těžké výsledek otočit. Myslím, že po obrátce jsme byli velmi aktivní, asi bychom si vyrovnání i zasloužili. Za druhý poločas musím mužstvo pochválit, pracovalo dobře," prohlásil pardubický trenér Svědík.
V závěrečných minutách byl Zlín pod obrovským tlakem. Blízko vyrovnání byl Pospíšil, ale jeho pokus skončil jen na tyči. Brankář Kořínek v tu chvíli zamrzl na čáře a jen se modlil.
„Pro mě je tohle vítězství šťastné a hlavně dost vydřené," ulevil si Marek Kalivoda.

Do konce Fotbalové národní ligy zbývají už jenom dva zápasy. Pardubice je oba odehrají doma, v sobotu budou hostit Karvinou a příští středu, v dohrávce prvního jarního kola, Znojmo. 

Zlín  –  Pardubice  2:1
Fakta – branky:  20. Poznar, 40. Železník – 60. Pospíšil.
Rozhodčí:  Franěk – Štěrba, Trávníček.
ŽK:  Kubica – Hodas, Kudrna.
Diváci: 741.
Poločas: 2:0.
FC Fastav Zlín: Kořínek – Pazdera, Malý, Kubica, B. Červenka – Železník (78. Bartolomeu), Elšík, Dobeš, Hruška (70. Hruška) – Poznar (82. Holík), Malcharek.
FK Pardubice:  Shejbal – Přibyl, Tischler, Němeček (46. Kudrna), Norek – Pospíšil, Vencl, Jeřábek,  Hundák (55. Fusek) – Hodas (72. Rešetár), Petrus.