„Jsme na dobré vlně, cítím to i na hráčích v kabině,“ pochvaloval si pardubický trenér Jiří Krejčí.

„Jsme v sestupových problémech, je to složitá situace,“ uvědomoval si Roman Nádvorník, kouč Táborska, kterému příliš nenahrály ani další středeční výsledky.

To fotbalisté Pardubic si poslední zápasy užívají. „Každý trenér ví, jaké to je, když je mužstvo na dobré vlně, a nebo je psychicky pod tlakem. Hrát o záchranu je složité, to mám taky za sebou a nikomu to nepřeji,“ říká Krejčí.

Jarní část přitom Pardubičtí vyhlíželi možná s mírnými obavami. Odchody podzimních stálic, řada zimních nováčků na marodce. K tomu se přidávají zraněné opory. Třeba zápas proti Táborsku odehráli Pardubičtí bez Kopřivy a Petráně. Sestava se mění, přesto tým poslední zápasy zvládl. Více prostoru dostávají mladí.

„Jejich nasazení vždy pomůže fakt, že se mužstvu daří. Pokud by to bylo obráceně, tak hráče spíše vraždíte. Když je tým v pohodě, tak je schopen utáhnout dva mladé hráče. Obráceně to tak nefunguje,“ domnívá se kouč Krejčí.

Větší porci přímo na hřišti si na jaře dopřávají Ladislav Mužík či Daniel Kovář. Ukázal se Daniel Novák z Mladé Boleslavi i další, poprvé nyní vyběhl od začátku útočník David Huf. „Jsme rádi, že se tam dostali další hráči, kteří budou získávat zkušenosti. To je příslib do budoucna. Já jsem trošku blázen, už přemýšlím i o další sezoně, i když není ještě zdaleka dohráno,“ doplnil Krejčí.

Kromě střídajícího tria měl v duelu s Táborskem na lavičce již jen tři fotbalisty ročníku 1999, věkem tedy ještě dorostence (Lněnička, Březina a Šafařík). Ti už nastupují i za divizní rezervu.

Šest kol před koncem tohoto ročníku jsou Pardubice ve FNL na třetí místě. Že by v kabině zavládla po třech vítězstvích za sebou přehnaná euforie, to si Krejčí nemyslí. „I k momentům v posledním utkání dokážu být kritický, nemám s tím problém,“ ubezpečuje.

Třetí gól, nebo penalta? Byl z toho Fouskův hattrickByl to jeho zápas, poprvé vstřelil hattrick ve druhé lize a po utkání s Táborskem (3:0) vzpomínal, kdy skóroval třikrát během utkání naposledy. „Snad v žákovském věku, když jsme porazili Hořovicko 22:0, to dal snad hattrick každý,“ smál se pardubický záložník Adam Fousek.

V první půli se dvakrát prosadil po standardních situacích, třetí zásah přidal krátce po přestávce. Radoval se až po ujištění, že gól opravdu platí. „Když jsem střílel, tak jsem byl atakovaný. Kdyby míč neskončil v bráně, tak by to asi byla penalta. Rozhodčí místo na penaltový puntík ukázal na středový kruh,“ vysvětlil.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista na hřišti strávil celý zápas. „Užil jsem si to až do konce, i když o přestávce jsem říkal trenérům, že mě bolí lýtko. To bylo možná z toho, jak mě tam nabrali na vidle v první půli. Ke konci už jsem měl křeče, ale jsem rád, že jsem to vydržel,“ dodal Fousek.