FK Baník Most - FK Pardubice 2:3 (2:3).

Branky: 9. vlastní, 12. Řehák 23. vlastní, 33. Jeřábek, 38. Rešetár. Sestavy Most: Bertelman Knakal (70. Banovič), Kura, Procházka (46. Jamrich), Řehák (66. Kopas) Jendruščák (46. Štefko), Hofmann, Holub, Schut (66. Nguyen) Danoski (46. Rosendo), Dočekal. FK Pardubice: Žák Přibyl, Šejvl, Hudec, Javůrek Dittrich (70. Hundák), Jeřábek, Hundák (46. Sklenář), V. Kakrda (46. Fiala) Rešetár (60. Jarosz), Petrus (75. V. Kakrda).

K prvnímu přípravnému zápasu zajížděli pardubičtí na půdu druholigového Mostu.

Poprvé se v sestavě objevila i nová posila Jaroslav Dittrich. Úvod zápasu vyšel výrazně lépe domácím, kteří se po vlastní brance a gólu Řeháka z přímého kopu ujali po dvanácti minutách dvoubrankového vedení. Hra se však postupně vyrovnala a přišel dokonalý obrat. Nejprve si ve 23. minutě srazil centr do vlastní sítě Řehák. Za deset minut přízemní střelou srovnal Jeřábek a ve 38. minutě potrestal chybu v rozehrávce domácích Rešetár 2:3. Ve druhé půli již byla hra hodně rozkouskována a žádný gól již diváci neviděli.

Hosté hned po utkání odjeli na týdenní kondiční soustředění do Harrachova.

Kolotoč přípravných zápasů roztočila také pardubická rezerva. Ta vybojovala cennou remízu s vedoucím celkem ČFL. Pro zajímavost, ten hrál v plné sestavě.

MFK Chrudim - FK Pardubice B 0:0.

Sestava FK Pardubice B: Čihař Novotný, Táborský, Baldrych, Hanč Polák, Růžička, Fidra, Vanžura Brychta, Rydval. Střídali: Chovanec, T. Kakrda, Vágner, Baudyš.

„V prvním přípravném utkání jsme s prvním celkem třetí ligy odehráli velmi dobrý zápas. Naši mladí hráči se zkušenému soupeři vyrovnali ve všech směrech a výsledkem toho byla cenná bezbranková remíza,“ mnul si ruce pardubický trenér Josef krupička po vydařené premiéře v tomto kalendářním roce . (ašo)