Na postup jim scházelo deset bodů, ale po skončení sezony přišla nečekaná nabídka. Do okresního přeboru se totiž nepřihlásily dva kluby – Paramo a Zdechovice. Dašice na nabídku rezignovaly, a tak na řadě byly Mnětice.

„Na jaře náš tým podával velmi dobré výkony, prohráli jsme jediný zápas a to ještě s lídrem soutěže AFK Ostřešany,“ sděluje prezident mnětického fotbalu Zdeněk Turek.

 Zároveň připomíná, že fotbal byl v Mněticích založen před patnácti roky a zdejší tým se do okresního přeboru vrací po pěti letech. Hráčů mají v Mněticích na čtyři desítky – proto nově zakládají i B tým, který bude hrát IV. třídu Holicko, domácí zápasy bude hrát vždy v sobotu dopoledne, A tým si zachovává neděle.

Jak je na tom kádr A týmu pro okresní přebor? Zdeněk Turek hlásí příchody:

 „Do týmu se vrací z hostování ve Valech Jiří Zetek, po jarní pauze obnovuje činnost Tomáš Hutla a z Litětin přichází Miroslav Štancel. Do Mnětic se vrací gólman Michal Pavlíček. Příležitost chceme dát i našim mladým „Mnětičákům“. Jedná se dorostence Mudrocha, Neugebauera, oba Kučery, Bártu a Holuba. Doufáme, že se prosadí v B týmu a postupně se probojují do sestavy A týmu.“

Za povšimnutí stojí i fakt, že se podařilo sestavit družstvo elévů.

„Toho si ceníme, pomohli rodiče a máme třináct osmiletých adeptů fotbalu. Založit elévy však není nic levného. Již na začátku je třeba mít k dispozici 50 000 Kč. Musíme pro ně zajistit specifické branky, koupit sady dresů, míče. Proto děkujeme všem, kteří nám pomáhají a věříme, že se nám ozvou další, moc to pro naše nejmenší potřebujeme“ doufá v úspěch této prosby Zdeněk Turek.

Na novou sezonu se v Mněticích všichni těší, i když úvodní kola v okresním přeboru budou doslova pro únětický fotbal prubířský kámen.

„Začínáme 14. srpna v Řečanech, prvním soupeřem doma budou Opatovice, poté jedeme do Újezda. Naším cílem je záchrana v soutěži, ale hlavně si chceme udržet kolektiv a dobrou partu,“ vyslovuje přání Turek, který je duší mnětického fotbalu.