Sezemice – Přelouč 2:2
Petr Málek, vedoucí mužstva Sezemic: „Podali jsme jeden z těch horších výkonů. V prvních deseti minutách jsme soupeře motali a náš tlak vyústil v penaltu. Tu jsme však neproměnili a mužstvo se sesypalo. Hráči se začali hádat a Přelouč toho využila k převzetí otěží. A na odchod do kabin nám nadělila gól. O přestávce se v naší kabině rozhodně ticho nerozprostíralo (úsměv). Kluci si vzali slova k srdci a hosty k ničemu moc nepouštěli. Obrátili jsme vývoj ve skóre a ještě několik šancí neproměnili. Jenže v závěru jsme faulovali v blízkosti naší šestnáctky a Cichra provedl stejně jako náš Jirka Kašpar před naší první brankou trestný kop náramně. Nedáváme góly a tak i díky naší hlouposti je plichta  spravedlivá."
Michal Strnad, trenér Přelouče B: „Zápas měl dva rozdílné poločasy. V prvním jsme se nemohli dostat do tempa. Kazili jsme přihrávky a místo abychom podrželi balon, tak jsme se ho zbrkle zbavovali. Ve druhém jsme však rapidně zlepšili pohyb, přidali na důrazu a zpřesnily přihrávky. Paradoxně ale Sezemice utkání otočily a my jsme v závěru zachraňovali alespoň bod. Soupeř byl kvalitní, utkání poměrně vyrovnané, takže remíza je spravedlivá."

Rosice n. L. – Nasavrky 0:2
Petr Čihák, trenér Rosic: „Až do 80. minuty jsme předvedli slušný výkon. Nějaké šance jsme měli, ale místo toho abychom šli do vedení, tak se nám to nepovedlo dotlačit do brány. Hosté nás dvakrát potrestali v závěru. Nejprve se po střele dostal odražený míč k jejich hráči. Druhý gól přišel po naší chybné rozehrávce. Je to škoda, na šance bylo utkání zřejmě vyrovnané. A myslím, že za předvedenou hru bychom si bod zasloužili. Zároveň musím konstatovat, že Nasavrky byly zatím nejlepším soupeřem, který se u nás v této sezoně představil."

Holice B – Řečany n. L. 0:0
Daniel Tocháček, vedoucí mužstva Holic: „Možnost přiblížit se týmům z vrchní části tabulky jsme bohužel nevyužili. Hrál se poměrně nudný, bojovný fotbal od vápna k vápnu s nepříliš šancemi a nepřesnou hrou na obou stranách. Soupeř k poražení byl, jenže my jsme ani svoji největší šanci před koncem zápasu nedali. A bez gólu zvítězit nemůžeme. Samozřejmě sezona nekončí a my budeme bojovat dále.  Avšak bodový rozestup ze zvyšuje."
Jaroslav Křivka, trenér Řečan: „Souboj dvou posledních týmů soutěže ukázal, proč se nacházejí tam, kde jsou. Utkání plné chybných nahrávek a špatných řešení herních situací moc pohledného fotbalu nepřineslo. Bojovalo se o každý míč, ale nějakým způsobem fotbalově přehrát soupeře jsme nedokázali. Náznaky šancí a šance na vstřelení branky jsme měli, ale nedokázali jsme je využít. Nakonec můžeme být rádi, že nás v samotném závěru domácí z brejku nepotrestali."

Rohovl. Bělá – Dobříkov 4:2
Jaroslav Novák, trenér Rohovládovy Bělé: „Utkání jsme zvládli, jak herně tak výsledkově. Marodka byla před utkáním  zoufalá a po zápase, kdy se nám zranili další tři hráči, z nichž jeden odnesen na nosítkách, je ještě zoufalejší. Dohrávali jsme v deseti s náhradním brankářem Májkem na hrotu. Klukům bych chtěl poděkovat za přístup k utkání, poctivou práci a nasazení. Někteří dohrávali se sebezapřením a v bolestech. Asi si budeme muset  s Ivanem Morávkem, mým asistentem, obnovit registračky (hořký úsměv). Máme na to týden."

Kameničky – Mnětice 3:1
Martin Turek, vedoucí mužstva Mnětic: „Soupeř hrál přesně to, co jsme očekávali. Jenže utkání mělo průběh, jaký jsme nechtěli. Potvrdila se naše sinusoida a podle toho vypadal náš výkon. V první půli jsme Kameničky přehrávali, ale protivník nás ztrestal po ojedinělé šanci. I přes naši převahu jsme nevytěžili více než srovnávací branku. Po přestávce náš herní projev ještě klesl a pod tíhou času jsme začali hrát chaoticky. A to nemohlo vést ke zvratu. Pokud i nadále bude platit naše perioda, tak v neděli doma s Luží by body měly být naše (směje se)."

(zz, tra)