„Zkraje nás trochu vyděsily stahující se mraky, ale nakonec se vše obešlo bez deště. Nebylo ani nijak úmorné vedro, takže pro sport optimální podmínky. Potěšilo nás, že řada hráčů přijela opravdu zdaleka, takže byla atmosféra přátelská a velmi příjemná. Nepotvrdily se tak obavy ze slabší účasti z důvodu, že svátek přiléhal k víkendu, na hřišti se protočilo šedesát hráčů a dalších sedmdesát se vydalo prověřit svůj um v penaltové soutěži,“ popsal Martin Ropek za pořádající TJ Sokol Morašice.

Turnaj se rozehrál od 13 hodin skupinovou fází, následně vstoupil do druhé části, kdy se celky promíchaly, aby ještě poměřily síly, a nakonec vyvrcholil klasickým pavoukem o umístění. Výhru si připsaly Říkovice následované Františkou, Mexikem, Hřbitovním kvítím, Za Rychtou a Kaučinou. Nejmladším zapojeným hráčem byl šestiletý Jakub Zvejška, nejstarším pak stabilní účastník šestaosmdesátiletý Václav Braný a korunu krále střelců si vysloužil devítigólový Michal Nádvorník. V penaltové soutěži zvítězili Tereza Lněničková a Martin Ropek mladší.

„Taková naše specialita je, že hlavní cenou je nová sada dresů. Jelikož Říkovice i Františka je dostali v minulých ročnících, radovalo se tentokrát z dresů třetí Mexiko, které tak může obměnit svou výbavu. Pohodové setkání podtrhlo posléze vystoupení DJe a dobroty včetně grilovaných, které bylo možné si po celý den zakoupit. Za nás tak zůstal především dobrý pocit, že za sebou máme další velmi vydařený ročník,“ uvedl Martin Ropek.