ZDENĚK ZAMASTIL

Čert, aby se v nich vyznal… Moravany doma odevzdají všechny body Dolnímu Újezdu a pak si vyšlápnou na Pardubičky, které na svém hřišti do té doby neztratily ani bod. Stejně jako při posledním mistráku, 9. června 2002 (4:3), tak ovládly derby tradičních rivalů Moravany. Holice dostaly facku hned v úvodu a už se na svitavské umělce neprobraly.

Svitavy B – Holice 3:0
Jan Zirnsák, asistent trenéra Holic: „Utkání sehrálo na umělé trávě menších rozměrů a za velkého větru.  Měli jsme katastrofální vstup do zápasu. Již po sedmi vteřinách si vstřelil vlastní gól po nakopnutém míči domácích Skalický 1:0. Vzpamatovat se z této branky se nám nepovedlo a v 5. minutě musel prokazovat svoje kvality Schmeiser, když zastavil sólo domácích. Ve 12. minutě se hráč soupeře uvolnil na pravé straně, přihrál před branku a bylo to 2:0. V 19. minutě vykopl dlouhý míč Schmeiser, ten se dostal ke Kloudovy, ale jeho střela skončila těsně vedle. V tuto dobu jsme měli více míč na svých kopačkách, leč bez efektu. Svitavy hrozily z brejků, ale s těmi si poradil Schmeiser. Poslední možností na korekci poločasového stavu měl ve 42. minutě Kopřiva, ale hlavou přestřelil bránu.
Do druhé půle jsme vstupovali s tím, že jsme chtěli rovnat krok s domácími. V 64. minutě opět hlavičkoval Kopřiva a tentokrát výborně zasáhl brankář. V 75. minutě se uvolnil na straně Kosek našel ve vápně Kopřivu, ale ten trefil jen střed branky. Stejnou chybu, jako my v úvodu vyrobili domácí v 77. minutě, avšak gólman stihl míč chytit na brankové čáře. Konečnou podobu výsledku dali domácí vzápětí, když jsme nestihli zareagovat na rychle rozehraný aut. Suma sumárum: z úvodního šoku jsme se snažili dostat celé utkání, ale bez výsledně. Je znát, že rezerva je na své hřiště hodně zvyklá."

Pardubičky – Moravany 1:2
Kamil Řezníček, trenér Pardubiček: „Do utkání jsme měli skvělý vstup, když jsme již ve druhé minutě vstřelili branku. Bohužel hned za dvě minuty jsme neodehráli jednoduchý míč, který se odrazil k volnému hráči Moravan a pro toho nebyl problém vyrovnat. Poté se odvíjela hra převážně mezi oběma vápny. My jsme nehráli to, co jsme si před utkáním řekli. Byli jsme málo aktivní, nedařila se nám kombinace. Hráli jsme složitě a směrem dopředu jsme byli málo nebezpeční. Moravany si ještě v první půli vytvořily jednu velkou šanci, kterou však skvělým zákrokem zmařil Vlček. Do druhé půle jsme prostřídali se snahou vytvořit si nějaké gólové šanci a ty využít. Bohužel po naší hrubé chybě jsme doslova soupeři darovali vedoucí branku. Poté jsme se snažili protivníka zatlačit a vstřelit vyrovnávací branku, ale až na pár závarů jsme si nic nevytvořili. A proto si soupeř po obětavém výkonu odváží všechny body."
Milan Bakeš, trenér Moravan: „Hrálo se bojovné utkání, které však moc fotbalové krásy nepobralo. Dalo se to i očekávat. Jednak hřiště v Pardubičkách není úplně v ideálním stavu a navíc naše mužstvo nastoupilo bez tří hráčů základní sestavy. Vzhledem k těmto aspektům jsme museli přizpůsobit i způsob hry a musím konstatovat, že to na domácí tým platilo. Vyjma posledních dvaceti minut, kdy nám už docházela šťáva, jsme druhý tým tabulky do ničeho nepustili. No a jeho bezzubou hru jsme mohli několikrát ztrestat. To se nám však v několika brejkových situacích nepodařilo a domácí tak žili do poslední minuty. Jejich dvě šance v poslední čtvrthodince jsme však ustáli a myslím si, že po zásluze získali tři cenné body. Kluci utkání odmakali a byli za to odměněni. Částečně se nám tak podařilo odčinit dosavadní zbytečné ztráty. Chválím veterány Kulhánka s Pulpanem ve stoperské dvojici."