Radost v Srchu, veselo ve Starém Hradiště, v Moravanech polojasno, ve Valech rozpaky a v Rosicích nad Labem smutek. Tak by se dal charakterizovat předběžný účet našich zástupců v I. A třídě. V končící sezoně jich tam bylo pět, v té příští pouze čtyři. Rosice padají nejméně na rok do I. B třídy.

FC Titanic Srch – Sokol Morašice 4:1 (1:1). Branky: 4. Špryňar, 48. Víšek, 69. Popelka, 74. Vančura – 29. Chmelík. Před utkáním došlo ke slavnostní události. Domácí borci si totiž již ve 23. kole zajistili první místo a tím i historický postup do krajského přeboru. Pohár předávali předseda KFS PK Josef Kořínek a Zdeněk Honl – delegát zápasu. Radost domácím příznivcům udělal hned v úvodu Špryňar, kterému ideálně na gól přihrál Šmíd. Hosté se až od 25. minuty vymanili z tlaku Titanicu a ve 29. Chmelík parádní dělovkou do šibenice dokonce vyrovnal a v závěru první půle Mičjan mařil další šanci tonoucích Morašic. Po změně stran ale bylo všechno jinak. To Víšek prošel až před brankáře Lněničku a míč poslal od břevna dolů. Hosté však byli stále ve hře. Rozhodnutí padlo až v 69. minutě. To se střelecky prosadil Popelka a o pět minut později zvýšil Vančura na 4:1. Titanic tak dosáhl dalšího vítězství a úspěšnou sezonu zakončí příští sobotu ve Starém Hradišti. Tam prý bude hodně veselo,“ informuje sekretář klubu Josef Jiráň.

Jiskra Králíky – Sokol Staré Hradiště 2:1 (1:1). Branky: 15. Starý, 82. Paulus – 9. Tesner. „Byl to souboj nováčků a myslím, že herně jsme byli jasně lepším celkem. Ujali jsme se vedení, dařila se nám kombinace. Soupeř sice zakrátko vyrovnal, ale i po změně stran jsme byli aktivnější. Jenže fotbal se hraje na góly a ten rozhodující vstřelil domácí Paulus,“ řekl trenér Starého Hradiště Jaroslav Mudroch.

Sokol Moravany – Semanín 0:0. Tak tohle byla opravdová nuda. „Semanín přijel uhrát bezbrankovou remízu a dokonale přehustil prostor před svoji brankou, kam jsme se vůbec nemohli dostat. Navíc tento zápas nám nevyšel tak, jak bychom si přáli,“ sdělil asistent trenéra Jaromír Krpata. Moravany již propadly do druhé poloviny tabulky, Semanín je zachráněn.

Jiskra Litomyšl – Valy 2:4 (1:1). Branky: 20. Košín, 82. Vaníček – 3. Budinský, 50. Kolman, 59. a 72. M. Bažant. „Byli jsme produktivnější než soupeř, který si v první půli vypracoval velké množství šancí,“ konstatoval Petr Hocke z Valů.“

Sokol Rosice nad Labem – FK Jiskra Heřmanův Městec 1:2 (0:2). Branky: 77. Koukal – 24. Uttendorfský, 30. Štefanča. Sestup se naplnil a zřejmě mu nešlo zabránit. Chyběla vnitřní síla kolektivu a snad také individuální přístup v přípravě na jaro. Trenér Václav Krupička neskrýval zklamání: „V první půli jsme byli zdatným soupeřem, měli jsme i šance, které jsme bohužel neproměnili. Opět jsme neuhlídali standardky soupeře, první gól jsme inkasovali po rohovém kopu. Také druhý gól soupeře padl po obdobné situaci. Ve druhé půli jsme měli značnou územní převahu. Nakonec Koukal zkorigoval na 1:2, ale potom neproměnil penaltu. To byl již asi rozhodující moment naší prohry. Podle průběhu hry by totiž byla spravedlivá remíza,“ míní trenér Krupička. Ani trenér soupeře z Heřmanova Městce Vratislav Rychtera nebyl s výkonem svého týmu spokojen: „Ze série posledních zápasů byl tento asi z naší strany ten nejhorší. Získali jsme však tři body, již po šesté za sebou neprohráli, to musím ocenit. Zbývá nám porazit Litomyšl a v tabulce se posunout ještě výš,“ přeje si trenér Rychtera.

Rosice nad Labem ještě jedou do Semanína – bohužel, již jen na výlet. „Zkusíme důstojně dohrát soutěž a v Semaníně neprohrát. Obávám se však, abychom dali dohromady potřebný počet hráčů. Máme dost zraněných, někteří nemají k mužstvu správný přístup, což se nám na jaře vymstilo. Když rozhodčí ukončil zápas s Heřmanovým Městcem byl jsem z toho všeho hodně smutný. Po dvou letech se Rosice loučí s I.A třídou. To jsem si rozhodně nepředstavoval, když jsem v zimě tento celek převzal. Faktory sestupu jsou zjevné: úzký kádr, přístup hráčů, jejich morálka a disciplína – na to vše jsme dojeli,“ smutně konstatuje trenér Václav Krupička.