Znáte to, kdybyste hráli do půlnoci gól nedáte… Tuto otřepanou frázi si po víkendu opakují hráči pardubického céčka. Do moravanského bloku bušili jako hluchý do vrat, ovšem okresní rival postavil nepropustnou zeď. V dalších zápasech se už vítěz našel. Živanice přes problémy, když ztratily dvoubrankový náskok, zdolaly Lanškroun. Přelouč znovu prohrála, ale opět nemusela.

Pardubice C – Moravany 0:0
František Kovárník, trenér Pardubic C: „Utkání mělo z naší strany slušnou úroveň. Celý zápas se odvíjel v naší režii, ale kluci si vybrali den blbec… A nedokázali dostat míč za hostujícího brankáře ani z těch nejvyloženějších šancí. Ovšem i takový zápas v sezoně přijde. Kluci bojovali, hráli aktivně a za přístup k utkání je chválím. Nicméně s přibývajícím časem to byla z naší strany křeč. Příčinou toho mohla být i umělá tráva, ale hlavně hostující tým, který přijel s vysoce defenzivní hrou a vše podřídil zisku bodu. To se mu nakonec splnilo."
Milan Bakeš, hrající trenér Moravan: „Na souboj s céčkem jsme se po taktické stránce poctivě připravovali. Vědomi si síly protivníka v domácích podmínkách, nechali jsme ho hrát na jeho polovině hřiště a postavili obranný blok od půlící čáry. Domácí sice měli po celé utkání převahu, ale do příležitostí se nemohli propracovat. Proto většinou naši bránu atakovali jen ze střední vzdálenosti nebo centry z křídelních prostor. Tyto situace jsme však měli pod kontrolou. Snad pouze ve dvou momentech nám zatrnulo, ovšem štěstíčko stálo v těchto momentech při nás. Z tohoto pohledu jsem velmi spokojený s naší defenzivou.
Útočná fáze z naší strany toho tentokrát moc nenabídla, ale to bylo dáno zvolenou taktikou a kvalitou soupeře. Přesto si myslím, že se nám v zápase naskytlo několik možností k ohrožení domácí branky, ale chyběla potřebná kvalita a ke konci utkání i síly. V konečném účtování si myslím, že je remíza zasloužená a pro nás je to velmi cenný bod ze hřiště soupeře. Mužstvo musím pochválit za nasazení a bojovnost po celé utkání."

Živanice – Lanškroun 5:2
Petr Rejman, trenér Živanic: „Byl to solidní vyrovnaný zápas, který měl slušnou úroveň. Přispěli k ní přesným a hlavně fotbalovým rozhodováním všichni tři sudí. Stínem utkání bylo nezaviněné zranění hostujícího hráče. Od první minuty se hrál vyrovnaný zápas převážně uprostřed pole. Zpočátku se nám hra moc nedařila, protože soupeř dobře napadal a vyhrával osobní souboje ve středu pole. Varováním pro nás byla gólovka, kterou Hlouš vyrazil. Od té chvíle jsme převzali iniciativu a ve 25. minutě jsme po úniku Kořínka a jeho střele mezi nohy gólmana šli do vedení. Krátce na to šel sám na brankáře Peterka a po ataku obráncem hostí se kopala penalta. Mocanu ji bezpečně proměnil. V té době nám všechno vycházelo a bylo otázkou času kdy navýšíme své vedení. Jenže hostům se nabídla možnost trestného kopu a bombou z pětatřiceti metrů snížili. Druhé dějství začalo náporem hostí. Když začal tlak polevovat, přišel nevinný centr před naší bránu a Vacek hlavou uklidil míč do sítě Pavlíčka, který po půli vystřídal Hlouše. Pak jsme přežili kritickou situaci, kdy střelu z malého vápna výborně vykopl Pavlíček. Namlsaní hosté nechtěli jenom bod a stále se tlačili na naší polovinu. A toho využil Kořínek, který v 73. minutě po sólovém nájezdu technicky dostal míč za záda Jaroše.  Hosté zcela odpadli a ještě dvakrát inkasovali."

Litomyšl – Přelouč  4:0
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Utkání se mi hodnotí velmi špatně, protože prohrát takovým rozdílem jsme si vůbec nezasloužili. Místo toho abychom po poločase vedli o gól, prohráváme o dva. A obě branky jsme domácím doslova darovali. Po inkasovaném třetím gólu jsme hráli vabank, ale i ty nejvyloženější šance jsme neproměnili. I domácí zahazovali jednu šanci za druhou. Kdyby to skončilo 6:4, tak se nikdo nemohl divit. Konečné resumé je takové, že když budeme stále dělat takové individuální chyby, jaké děláme a naše koncovka bude nadále tragická, budeme stále dostávat podobné příděly…"