Za humny… Asi takto mohlo před víkendem vypadat hlášení ve stanici v Moravanech: „Nastupujte do osobního vlaku směr Uhersko, Sedlíšťka, Zámrsk, Dobříkov." Jen čtyři zastávky a fotbalisté z Moravan jsou v místě dějiště dalšího zápasu v krajském přeboru. A co je největší vtip? „Bakešovci" by se mohli potkat v jednom vagonu s hráči pardubického céčka. To hraje o dvě železniční stanice dále. Také Živanice a Přelouč se představí venku.

Sobota 16.00: FK Česká Třebová (5. místo, 16 bodů, skóre 17:13) – Sokol Živanice (6., 15 b., 17:10).
Petr Rejman, trenér Živanic: „Čeká nás další z těžkých zápasů. Pochopitelně se budeme snažit uhrát nějaký bodík, ale je mi jasné, že to nebude jednoduché. Už jen proto, že Česká Třebová patří v letošní sezoně k postupovým aspirantům."
Tip Deníku: 2

Sobota 16.00: FK Agria Choceň (12., 7 b., 9:16) – FK Pardubice C (8., 11 b, 14:9).
František Kovárník, trenér Pardubic C: „Očekávám velice těžké utkání, protože domácí potřebují každý bod. My chceme naší dobrou formu proměnit v jakýkoliv zisk bodů a udržet si současné postavení v tabulce. Výhodou pro nás může být i fakt, že zajíždíme k soupeři, který má velké a kvalitní hřiště. Se sestavou problém nemáme, všichni hráči jsou zdravotně v pořádku."                     
Tip Deníku: 2

Sobota 16.00: Sokol Dobříkov (13. místo, 6 b., 12:15) – Sokol Moravany (10. místo, 8 bodů, skóre 12:19).
Milan Bakeš, trenér Moravan: „Máme před sebou důležitý a těžký zápas. Všichni si moc dobře uvědomujeme, že v Dobříkově je horká půda pro všechny týmy. Domácí zde jen málokdy ztrácejí body. Jejich hra je jednoduchá, založena na důrazu. Hodně spoléhají na standardní situace. Stěžejním hráčem v ofenzivě je pro ně Ševčík.
Po dvou trapných výkonech na cizích hřištích, bereme tento zápas velmi vážně. Dobříkovský trenér byl sledovat poslední naše utkání, takže jistě své svěřence na nás připraví. Přesto si chceme domů přivézt maximum bodů. Pokud chceme být v této soutěži úspěšní, neměli bychom, při vší úctě k domácím, s tímto soupeřem ztrácet body. Chce to ale navázat na výkony z Hlinska a Poličky a být daleko  produktivnější v ofenzivní fázi. Zatím totiž nedokážeme zopakovat výkony z domácích utkání i na venkovních stadionech."
Tip Deníku: 0

Neděle 16.00: SKP Slovan Moravská Třebová (11., 7 b., 9:13) – FK Přelouč (15., 5 b., 6:15).
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Už bychom potřebovali přivézt nějaké body z venku. Ale víme, že v Moravské to nebude jednoduché. Pokud ovšem předvedeme výkon, který by byl podobný tomu z České Třebové a v některých fázích s Chocní, mohli bychom uspět. Bohužel máme problém se zdravím útočníků. Po posledním zápase Semelka a ani Vančura netrénovali. Nálada v týmu je po první výhře dobrá a bojovná. Doufám, že kluci tento stav převedou na hřiště."
Tip Deníku: 1