Aby si pomalu najali tiskového mluvčího… Před zápasem po zápase, a to hned třikrát v jednom týdnu. Z trenérů účastníků krajského přeboru se stávají mediální hvězdy… Může za ta středeční vložené kolo, které se ale našim respondentům hodnotilo báječně. Všichni zástupci pardubického okresu totiž získali plná počet bodů. Jedno je jisté, o víkendu tuto skvostnou bilanci nezopakují. Na programu je totiž derby mezi juniorkou a Přeloučí.

Holice – Svitavy 6:0
Václav Velinský, trenér Holic: „Utkání se nám opravdu povedlo. Soupeře jsme převyšovali v každé herní činnosti a zaslouženě vyhráli. Svitavy mohou být rády, že to skončilo jen tímto rozdílem. Zdá se, že se nám vrací forma ze začátku soutěže."

Sobota 14.00: FK Agria Choceň (6., 23 b., 21:11) – SK Holice (3., 27 bodů, skóre 33:15).
„V Chocni nás jako vždy čeká střetnutí, které určitě bude vyhecovaný a také vyrovnaný. Přesto chceme bodovat a udržet si kontakt se špicí tabulky."
Tip Deníku: 0

M. Třebová – Pardubice B 1:3
František Kovárník, trenér Pardubic B: „Celý zápas jsme byli herně lepším týmem. Nicméně jsme inkasovali jako první, a to po nedorozumění v obraně. Naštěstí jsme hned vzápětí vyrovnali. Do druhé půle jsme provedli vynucené změny, které se nám osvědčily. Výsledkem toho byly pěkné kombinační akce, po kterých jsme vstřelili další dvě branky. Navíc jsme ještě několik dalších příležitostí nedotáhli do konce. Naše výhra je zasloužená. Nejvíce vynikli Kovář a Prokopec. "

Přelouč – Žamberk 2:0
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Odehráli jsme zápas, který byl podobný tomu se Svitavy. To znamená, že jsme dali brzy gól a soustředili se na pozornou obranu, ze které jsme vyráželi k brejkům. Při našem vedení hosté jeden z těchto brejků zastavili faulem a šli do deseti. To se později ukázalo jako klíčový moment utkání. O přestávce jsem kluky nabádal, aby v tomto stylu hry pokračovali a stále byli pozorní v obraně. Přesto si soupeř nějaké šance vytvořil, naštěstí byl s koncovkou na štíru. A když jsme ani my ty svoje nevyužili dospělo utkání k našemu dvougólovému vítězství. Chválím Koska."

Neděle 10.15: FK Pardubice (2., 28 b., 34:16) – FK Přelouč (10., 18 b., 13:25). Hř. Pod Vinicí č. 2.
František Kovárník: „V neděli dopoledne nás čeká okresní derby s Přeloučí. Soupeř po debaklu v Moravanech v posledních dvou kolech vyhrál a dostal se do klidného středu tabulky. Bude to těžký zápas, neboť proti nám se každý vyhecuje více, než proti někomu jinému. Domácí prostředí a současná pohoda nám ale velí zvítězit a udržet se na špici tabulky. Co se týče sestavy, tak ji budeme ladit až po sobotním utkání áčka."
Václav Slavík: „Pod Vinicí můžeme jen získat. Máme nějaké zraněné, tak je možná necháme odpočívat. Nicméně to se rozhodneme až před zápasem. Každopádně se chceme prezentovat bojovným výkonem a mladíky potrápit. Ačkoliv v jejich současné formě to bude těžké."
Tip Deníku: 1

Č. Třebová – Moravany 1:2
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Z důvodu zranění a pracovních povinností jsme byli nuceni pozměnit sestavu. A k tomu také přizpůsobit taktiku. Milým překvapením pro mě bylo, že jsme v prvním poločase byli lepším týmem. Kdybychom proměnili všechny příležitosti, tak mohlo být rozhodnuto. Bohužel se tak nestalo, a to i kvůli neproměněné penaltě Poláčkem. Po přestávce s chuti hrající Kříž vstřelil náš druhý gól, čímž přiklonil misky vah na naší stranu. Postupem času nám ale docházely síly a domácí nás zatlačili. Naštěstí bez výsledného produktu. Děkuji všem hráčům, kteří se dostavili na zápas a za jejich nasazení. "

Neděle 14.00: TJ Sokol Moravany (7., 21 b., 27:17) – SK Spartak Slatiňany (1., 28 b., 31:9).
„Čeká nás lídr soutěže, se kterým jsme se již setkali v poháru. V tomto zápase jsme neuspěli a to hlavně díky nekoncentrovanosti některých hráčů, kteří si mysleli, že nováček padne sám. Toto by se již nemělo opakovat a doufám, že i v okleštěné sestavě se budeme radovat."
Tip Deníku: 0

Do Živanic přijede dnes děravý Litol
Sobota 14.00: TJ Sokol Živanice (2., 24 b., 33:12) – TJ Litol (14., 10 b., 15:38).
V tomto případě není co řešit. Živanice, které jsou na svém hřišti o sto procent lepší než venku, hostí tým se sestupových příček. Navíc nováček má obranu jako řešeto, vždyť inkasoval nejvíce branek v celé soutěži.
Tip Deníku: 1