V průběhu podzimní sezony byl dokonce vedoucím týmem této soutěže. Jeho největším soupeřem je SK Chrudim a černým koněm I. A třídy je zcela určitě Třemošnice s kanonýrem Šebkem. Sokol Staré Hradiště po třech letech výtečných sezon potkal na podzim výkonnostní útlum, který dovršila domácí prohra v derby s Moravany. Trápení Valů vylepšily v závěru podzimu dvě domácí výhry.

Sokol Staré Hradiště – Sokol Moravany 0:2 (0:1). Body: 16. Veselý, 64. Kříž. Derby přineslo zajímavý zápas. ten, kdo po dvou prohrách Moravany odepisoval, tak byl překvapen. Moravanská taktika rychlých přihrávek, často i na jeden dotek slavila, zejména v první půli, úspěch.

“Ano, konzultovali jsme způsob hry na Hradiště s trenérem Bakešem a shodli  se, že pomalejšího soupeře musíme přehrát přesnou a rychlou kombinací a pohybem. Častěji jsme se dostávali do střeleckých příležitostí, vstřelili dva góly a měli další tři, čtyři gólové příležitosti, jeden gól nám sudí neuznali, přiznávám, že nevím proč,“ sdělil po utkání moravanský asistent trenéra Vladimír Kříž.

Jeho protějšek Jaroslav Mudroch byl po utkání zklamán: „Nepotvrdili jsme rostoucí formu z minulých utkání. Do utkání jsme šli s tím, že musíme pokrýt oba pohyblivé útočníky Kříže a Veselého a bohužel se nám to nepovedlo. Jejich pohyb i spolupráce nám dělaly problémy, a také po vzájemné spolupráci byli u obou gólů,“ posteskl si trenér Hradiště Jaroslav Mudroch. Domácí v utkání tahali za kratší konec provazu a snad i proto se nechali vytočit, když sudí přehlédl faul ve vápně na Hýska a necitlivost ve druhé půli, kdy předčasně přerušil hru pro faul, když současně s hvizdem skončil míč v síti. Gól platit nemohl.

„Myslím, že kdybychom ze zmíněné penalty vyrovnali, zápas by se možná vyvíjel jinak. Ve druhé půli jsme zabojovali, ale nevycházely nám ani standardky. Když Kříž zvýšil na 2:0, ztráceli jsme víru v obrat a Moravany si vedení víceméně kontrolovaly,“ uzavřel Mudroch

Možná že Staré Hradiště čekalo odevzdanějšího soupeře po jeho prohrách s Třemošnicí (1:6) a Chrudimí (0:1).

Valy – Spartak Slatiňany 2:0 (1:0). Branky: 43. Petrlík, 50. Hačko.

Valy doma dokázaly po Semanínu (3:0) přehrát i Slatiňany 2:0 i když postrádaly oba gólmany a musely se obejít bez potrestnaných Zetka a Kolmana. „Byl to vcelku vydařený zápas, do přestávky jsme vedli gólem Petrlíka, byly tam i další šance. Po změně stran Hačko zvýšil na 2:0 a zápas jsme dohráli za mírné převahy. Líbil se Hačko, který oběhal hodně prostoru za indisponovaného Bažanta,“ shodují se trenér Vlastimil Čeřovský a vedoucí mužstva Petr Hocke.