Pohádkovější start nemohli naši zástupci zažít. Všichni čtyři vyhráli a druhé jarní kolo ukáže, kdo tři body ze vstupního dějství potvrdí. Nejlepší vyhlídky mají Moravany, které jako jediné hrají doma. Nováčka v letošní sezoně už jednou obraly…

Sobota 15.00: ŽSK Třemošnice (9., 24 b., 20:24) – SK Holice (1., 34 b., 36:10). Na podzim: 0:4.
Václav Velinský, trenér Holic: „Do Třemošnice zajíždíme s kompletním kádrem a doufáme, že už jsou všichni kluci zdravotně v pořádku. Domácí v minulém kole prohráli, tak si určitě budou chtít spravit chuť. My v každém případě chceme vyhrát a podat kvalitnější výkon než proti Chocni."
Tip Deníku: 2

Neděle 15.00: TJ Sokol Moravany (5., 29 b., 31:24) – SKP Slovan Moravská Třebová (10., 23 b., 24:21). Na podzim: 1:0.
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Po zápase v Hlinsku máme pár bebíček a někteří hráči proto nemohou nastoupit. Moravská první jarní utkání nehrála v plné zbroji a tak její ostrý start ucítíme až u nás. Čeká nás tým, který má sílu hlavně směrem dopředu. Na podzim jsme si odvezli osobním vlakem do Moravan tři body a já bych byl rád, aby měly stejného majitele i v neděli."
Tip Deníku: 1

Neděle 15.00: TJ Lanškroun (3., 31 b., 34:24) – SK Pardubičky (15., 14 b., 17:35). Na podzim: 1:3.
Tomáš Mrázek, sekretář Pardubiček: „Po úspěšném startu do jarní části nás nyní čeká opravdu těžké utkání. Lanškroun, momentálně třetí tým tabulky, je jedním z adeptů na celkové prvenství. Nicméně jsme právě tohoto soupeře dokázali na podzim porazit a tak tam rozhodně nepojedeme se strachem. Jedinou kaňkou a zároveň komplikací je stopka pro Strnada, který v zápase proti Třemošnici obdržel červenou kartu. Sestava se tak bude muset nepatrně změnit."
Tip Deníku: 1

Neděle 15.00: SK Polička (6., 28 b., 28:22) – AFK Horní Jelení (16., 9 b., 13:58). Na podzim: 4:0.
Tomáš Baťa, trenér Horního Jelení: „Výhra v úvodním kole je pro nás i celé Horní Jelení, které fotbalem opravdu žije, vzpruhou. Jakkoliv kluci podali soustředěný týmový výkon, ještě měl hodně slabin. Na nich musíme zapracovat a vrátit se k poctivé dřině. Jinak nás čeká cesta do fotbalového pekla. Jedeme na hřiště kvalitního soupeře, který přes zimu ještě posílil. A určitě ho povzbudila výhra z Moravské Třebové. My musíme podat soustředěný výkon v obraně a čekat na možnosti zaútočit. Prostě poctivě a s pokorou se snažit dosáhnout maxima. Zápas začíná od nuly a v naší situaci bereme každý bod. Samozřejmě ale na hřiště nastupujeme s touhou vyhrát…"
Tip Deníku: 1