I. A TŘÍDA

Litomyšl – St. Hradiště  3:3
Ve 3. min. zachytil odkop domácích Pecháček, předložil míč Deutschovi, jenž z deseti metrů o tyč otevřel skóre. Po čtvrthodince hry Kouba po spolupráci s Urbancem uvolnil Pecháčka a ten zvýšil – 0:2. Jenže vzápětí se nedohodl Habivský s Rychterou a byl z toho nešťastný vlastenec – 1:2. V 65. min. srovnali domácí z penalty po faulu Deutsche. V 73. min. Hýsek orazítkoval tyč a z protiútoku Hašek skóre obrátil na 3:2. Hosté nakonec zachránili alespoň bod z přímého kopu Pecháčkem. Branky: 16. vlastní (Rychtera), 65. Němec z pen., 73. Hašek – 3. a 88. Pecháček, 15. Deutsch , ŽK: 1:2, rozhodčí: Slabý. St. Hradiště: Habivský – Hejhal, Rychtera, Smutný – Hýsek, Tesner (70. Bakule), Deutsch, Vykoukal – Urbanec, Pecháček, Kouba (71. Filípek).

Jaroslav Mudroch, trenér St. Hradiště: „Opět se nám povedl začátek, po čtvrthodině hry jsme vedli 2:0. Soupeř měl soupeř svěšené hlavy. Vlastním gólem jsme mu je rychle zvedli. Ve druhé půli sme se dopustili hrubky, která vyústila v nedovolený zákrok Deutsche a domácí z penalty vyrovnali. V závěru soupeř nastřelil tyč, odražený míč poslal Hašek do sítě a domácí vedli. V těchto fázích jsme mohli inkasovat další góly, ale nakonec ze standardky nádhernou trefou skóre srovnal Pecháček – 3:3. Chtěli jsme tři body a nakonec jsme byli rádi za jeden.“

Třemošnice – Valy 2:1
Hosté přijeli se zabezpečenou obranou a v útoku se soustředili na brejkové schopnosti Bažanta a Veselého. Tato taktika jim vycházela a vytvořili si několik brankových příležitostí, které neproměnili. . Do vedení šli ve 24. minutě hlavičkou Škopka po rohovém kopu Kutílka a vedení zvýšili v 60. Tylem po perfektní přihrávce V. Rychnovského. Hosté snížili v 80. Bažantem po chybě brankáře Vlčka. Vyrovnání měl na kopačce Budínský.

Fakta – branky: 24. Škopek, 63. Tile – 80. M. Bažant, ŽK: 1:3, rozhodčí: Nekvinda, diváků: 150. Valy: Skalický – Pulpán, Zetek (78. Zelinka), Budinský, Kačírek – Hačko (84. Šrámek), Kubát, Rousek, Kolman – M. Bažant, Veselý.

Miroslav Teplý, trenér ŽSK Třemošnice: „Kromě patnácti minut první půle a posledních deseti minut utkání jsme měli vývoj zápasu pod kontrolou, ale kvalitní soupeř nás dost pozlobil.“ Vlastimil Čeřovský, trenér Valů: Myslím, že jsme sehráli nejlepší zápas venku a domácí nám potvrdili, že jsme zatím byli pro domácí nejtěžším soupeřem. Prohráváme o gól, ale tentokrát jsem hráčům za výkon poděkoval. .“

Moravany – Morašice 3:1
V 32. min. trefil Lukas břevno a Fišer odražený míč doslova dotlačil do sítě – 1:0. V závěru první půle se zatřáslo břevno i nad Rumlem, ale naštěstí bez pohromy. Ve 47. minutě se ale hosté již radovali, Vomáčka vyrovnal a začínalo se znovu. Naštěstí hosté v dalším průběhu hry již nebyli nebezpeční. Naopak v 69. min. centr Fišera si zpracoval Kříž, uvolnil Imramovského a domácí vedli 2:1. V závěru se střelecky prosadil T. Kříž.

Fakta – branky: 31. Fišer, 69. Imramovský, 87. Kříž – 47. Vomáčka. Rozhodčí: Neubauer (CR), ŽK: 1:2, ČK: 1:0 (63. Půlpán). Diváků: 60. Poločas 1:0. Moravany: Ruml – T. Krpata, Půlpán, Kubík, Křenek – Kulhánek, Hynek, Veselý, Lukas (80. J. Krpata) , Madák (63. Imramovský) – Fišer, Kříž.

Milan Bakeš, trenér Sokola Moravany: „S výsledkem vládne spokojenost, s herním projevem již méně. Soupeř zlobil víc, než jsme očekávali. Někteří naší hráči nepodali očekávaný výkon. Vedli jsme 1:0, soupeř vyrovnal. Když byl vyloučen Půlpán paradoxně jsme se v oslabení začali prosazovat a dvěma góly rozhodli o svém vítězství. Teď nás čekají zápasy se silnými soupeři, potřebujeme nabrat formu.“