Jeden sněží a celý týden se z toho hřiště vzpamatovává. To je případ Moravan, které mají o víkendu volno. Nicméně jejich trenér ani nehudrá, protože se mu rozpadl kádr pod rukama. Ostrý start čeká nového lodivoda Přelouče. V podhůří Orlických hor se trochu překvapivě hraje. Ostatní dva naši zástupci nastoupí na umělé trávě, která v takovýchto případech zachraňuje situaci.

Sobota 10.15: FK Pardubice (2., 33 b., 41:21) – SKP Slovan Moravská Třebová (14., 13 b., 15:31). Hřiště: umělá tráva Ohrazenice. Na podzim: 3:1.
František Kovárník: „Hrajeme v Ohrazenici na umělé trávě, tak s hrací plochou mít problém nebudeme. Na první jarní utkání se těšíme. S počtem hráčů nemáme problém jelikož áčko má o víkendu volný los. Kluci jsou zdravotně v pořádku. Naším cílem je potvrdit umístění po podzimu a v domácím utkání bodovat naplno."
Tip Deníku: 1

Neděle 14.30: TJ Sokol Moravany (8., 23 b., 30:25) – FK Česká Třebová (9., 23 b., 21:20). Na podzim: 2:1. Odloženo!
Milan Kaluža, trenér Moravan: „V týdnu jsme měli hřiště pod sněhem. Ten pak roztál a trávník se nacucal vodou. Zápas byl tedy zrušen. Náhradní termín je 11. května. Já osobně jsem rád, že se utkání nehraje. Z různých důvodů totiž máme sedm hráčů z áčka. Rázem by celé to finále přípravy ztratilo efekt."

Sobota 14.30: 1. FC Žamberk (13., 13 b., 11:24) – FK Přelouč (10., 21 b., 15:30). Na podzim: 0:2.
Václav Sůra, nový trenér Přelouče: „Na úvod máme těžký los. Nejdříve hrajeme dvakrát venku a ještě k tomu u soupeřů, které se potřebují vykřesat z nejhoršího. No a pak hostíme doma postupového adepta ze Slatiňan. Do toho jsem zdělil kvůli disciplinárním trestům z podzimu neúplnou základní sestavu. Aby toho nebylo málo, v týdnu se mi zranil jeden útočník. Co se týče duelu v Žamberku, bude klíčové uhlídat standardní situace domácích a hlavně Bredu. Utkání vidím jako otevřené. My také ještě nemáme nahráno, bod by byl úspěchem, Spíše než líbivý fotbal očekávám tvrdý boj. Navíc na současných terénech to asi ani nejde jinak…"
Tip Deníku: 1

Neděle 14.30: TJ Svitavy (6., 26 b., 36:26) – SK Holice (1., 36 b., 48:19). Hřiště: umělá tráva. Na podzim: 0:6.
„Pokud nás v neděli pustí počasí na plac, tak nás čeká zápas na umělém povrchu a hřiště menších rozměrů. S tímto faktem musíme počítat a když se k tomu přidá kvalitní soupeř, mělo by se hrát kvalitní a vyrovnané utkání. V současné chvíli nás trápí nemoci a zranění. Uvidíme, kdo z marodů, se dá do neděle dohromady. Jestli se ale chceme udržet v čele tabulky, musíme bodovat."
Tip Deníku: 0