Hra kočky s myší… Trefné přirovnání, když jeden tým drtí druhého. V tomto případě však platí: Hra myši s kočkou. Lépe řečeno Myšáka. A nabízí se srovnání s animovaným seriálem, kdy myš Jerry pokaždé přechytračí kocoura Toma. A kdo trénuje Horní Jelení? Tomáš Baťa, který se svými svěřenci dostal naloženo v Chocni. Své soupeře jako svíčku sfoukly i Holice a Moravany.

Choceň – Horní Jelení 9:0
Tomáš Baťa, trenér Horního Jelení: „Všechno špatně. Hráči neplnili to, co jsme si řekli před zápasem. Vyráběli jsme hrubé individuální chyby. Domácí potrestali vše a útočník Myšák nám nadělil opožděnou velikonoční nadílku. S takovým přístupem budeme v soutěži jen pro ostudu. Musíme změnit přístup už v přípravě i styl hry."

Moravany – Letohrad B 4:0
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Dlouho jsme se nedokázali vyrovnat s taktikou Letohradu, který k nám přijel hrát ze zajištěné obrany se snahou brejků. Brzdily nás chybné rozehrávky v přechodu do útočné fáze. A když už jsme toto realizovali, tak následovalo špatné řešení finální přihrávky či zakončení. Proto jsme na první gól v síti soupeře čekali až do 26 minuty. To si na centrovaný míč od Kříže naskočil Poláček a nedal hostujícímu brankáři šanci. Do konce poločasu jsme se dostali ještě do dvou příležitostí, ale jak Beran, tak i Knotek na gólmana nevyzráli. Do druhé půle jsme nastupovali ve snaze zlepšit pohyb bez míče a eliminovat chyby v rozehrávce. Hráči tyto pokyny ihned plnili a během sedmi minut jsme přidali dvě branky. A to Beranem, který tečoval střelu Nováka a po samostatné akci Kříže. V této fázi hry jsme naprosto ovládli hřiště. Dvakrát se rozezvučela konstrukce letohradské svatyně po střelách Kříže a dvě gólové hlavičky Poláčka vychytal Satoria. Až deset minut před koncem si na rohový kop naskočil Beran a překonal brankáře hostí po čtvrté. Děkuji všem hráčům za zlepšenou hru ve druhém poločase, kdy naše lokomotiva začala fungovat dle mých představ."

Pardubičky – Žamberk 1:1 penalty 3:4
Stanislav Procházka, asistent trenéra Pardubiček: „Zápas začal naprosto v naší režii. Už v páté minutě jsme měli vést minimálně 1:0. Rozhodčí totiž odpustili hostům jasnou penaltu. A z následného závaru jsme vstřelili gól, kterou hlavní arbitr neuznal. Přitom hostující obránce fauloval vlastního brankáře! Doporučuji podívat se na tvcom. Celou první půli jsme měli hru ve své moci, když soupeř se naší polovinu dostával jen sporadicky. Zatímco Žamberk si vytvořil jedinou šancí, my jsme minimálně tři velké zahodili. Po změně stran jsme nastoupili vlažně a po standardní situaci jsme inkasovali. Obdržená branka nás zvedla a soka jsme přitlačili k jeho bráně. Závěrečný nápor pak vyvrcholil vyrovnávacím gólem. Těsně před posledním hvizdem jsme mohli strhnout vítězství na svojí stranu, ale Čáň svou možnost neproměnil. Škoda ztráty bodu v penaltovém rozstřelu, protože jsme v tomto utkání byli lepši. Velmi dobře zahráli střední záložníci Mráz s Koppem."

Svitavy – Holice 2:5
Václav Velinský, trenér Holic: „Ve Svitavách jsme podali nejlepší jarní výkon a zaslouženě vyhráli, dařila se nám kombinace a vstřelili jsme krásné branky. Jen jsme si utkání trochu zkomplikovali vstupem do druhého poločasu, kdy jsme domácí nechali trestuhodně stáhnout na rozdíl jedné branky. Ale jinak jsme zápas měli pod kontrolu, pochvala pro celý mančaft. Snad nám forma a síly vydrží do dalšího důležitého utkání, které hrajeme už dnes od 17.30 doma s Lanškrounem.
Čeká nás nepříjemný a důrazný soupeř. Na jaře má výbornou formu a střílí dost branek. A také měl den odpočinku na víc, což na této úrovni může hrát velkou roli. Každopádně z utkání chceme vydolovat tři body."