Součástí pardubického fotbalového klubu jsou pochopitelně také fanoušci. Ti do Hradce pojedou vlakem. „Spolupracujeme s naším fanklubem, proto víme, že se jich na derby chystá z Pardubic asi sto. Tedy těch, kteří pojedou společně vlakem. Toto číslo se nemusí zdát nijak vysoké, přesto se bude jednat o největší fanouškovský výjezd našeho klubu za poslední roky," řekl mluvčí FK Pardubice Radek Klier. „Fandy zároveň vyzýváme, aby se oblékli do červené či červenobílé, tedy do našich klubových barev," dodal mluvčí. Sraz fanoušků na vlakovém nádraží je ve 14:55.

Ať si to kluci užijí

Na páteční tiskové konferenci FK Pardubice zazněla pochopitelně i zmínka o nedělním fotbalovém derby. „Je to zápas se vším všudy. V minulosti jsem působil v Hradci, a tak už mám tento duel za sebou, ale náš současný tým ho má před sebou!," uvedl asistent trenéra pardubických fotbalistů Jiří Krejčí. Na superderby se těší i kapitán pardubického týmu Jan Jeřábek.

„Ultras" má doprovodit policie

Bezpečnostní opatření kvůli nedělnímu fotbalu? Policie tvrdí, že nebudou velká. Přesto s hlavní skupinou pardubických fanoušků, kteří na zápas cestují vlakem, vyšle pardubická policie družstvo těžkooděnců. „Kvůli zajištění veřejného pořádku bude fanoušky doprovázet také policejní antikonfliktní tým a kynologická skupina. Pardubičtí policisté pak fanoušky vlakem doprovodí zase zpět, v případě potřeby se zapojí do pořádkového opatření i v Hradci Králové," uvedl mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.