A teď směr Polsko… V jejich případě se však nejedná o nákup levnějších potravin či pohonných hmot. Pardubičtí fotbalisté ani hranice nepřejedou. Zastaví se kousek od nich. Přesněji řečeno v Náchodě Bělovsi. Na tamním hřišti je čeká divizní soupeř. V sázce je odpoutání od nelichotivých příček. A tato věta platí pro oba týmy.

Sobota 15.00: FK Náchod (12. místo, 18 bodů, skóre 17:24) FK Pardubice B (14. místo, 17 bodů, skóre 27:30). Na podzim: 1:2.

Hned ve druhém kole jarní části čeká pardubickou rezervu záchranářský souboj pravdy. Na svého protivníka ztrácí jediný bod. V minulém kole Náchod prohrál venku s jabloneckým béčkem 1:3. Pardubická záloha honila na poslední chvíli bod na ohrazenické umělce.

„Pokud se máme v tabulce hnout směrem nahoru, musíme zlepšit bodovou produkci na cizích hřištích. A oproti podzimu chceme zkvalitnit hru venku. Navíc před týdnem jsme doma se Dvorem pouze remizovali, takže bychom potřebovali bod na zpět,“ má zcela jasno pardubický trenér Josef Krupička.

Jeho svěřenci budou mít co do činění s týmem, který přímo neoplývá nějakou výraznou střeleckou silou. Na druhou stranu poměrně těžko se Náchodu branku střílejí.

„Náchod sice má o něco horší útočnou fázi než my, nicméně tyto statistiky o ničem nerozhodují. Stačí se podívat o kolo dozadu, kdy předposlední Nový Bydžov zdolal první Převýšov. Musí se vycházet z toho, jak se bude daný zápas vyvíjet. Podle jeho vývoje se budeme muset v poločase zařídit,“ poznamenal trenér.

V podzimní části jeho tým soupeře od polských hranic porazil těsným rozdílem.

„Náchodský kádr se oproti podzimu moc nezměnil. Vesměs se skládá, stejně jako naše mužstvo, z mladých kluků. Jeho hra se točí okolo Simona, který je dobře vybaven po fotbalové stránce. Soupeř nemá vyloženě žádného střelce. Musíme se zaměřit tak na šest až osm borců,“ říká Josef Krupička, který dodává.

„Ze svých zkušeností vím, že v Náchodě je horká půda. Bude se hrát v Bělovsi, kde je to vždy divočejší. Diváci jsou totiž blízko hřiště, takže o atmosféru je postaráno předem. Myslím si, že na derby přijde dost lidí. Uvidíme, jak se s bouřlivým prostředí vypořádají naši kluci.“