Červenobílí fotbalisté strávili reprezentační přestávku na druhém místě. Dnes od 18 hodin je čeká prověrka na horké půdě třetí Opavy. Ta ztrácí na Pardubice pouze jeden bod. „Řekl jsem už na začátku sezony, že Opava je jasným favoritem na postup. To se nemění,“ připomněl pardubický trenér Jiří Krejčí a k soupeři ještě dodal: „Už dva roky hrají prakticky ve třinácti lidech, teď ještě tým vhodně doplnili o Joela. Navíc přišla zkušenost v podobě Zavadila.“

Kayamba si vybojoval místo v základní sestavě a vstřelil již za Opavu tři branky. „To mě nepřekvapuje, protože jaro mu vyšlo podle mých představ. Očekával jsem od něj jen větší produktivitu, což nyní v Opavě splňuje,“ uvedl pardubický trenér.

Pardubice ho znají nejlépe. Jak se na něj připravují? „Nějaké rady a postřehy jsme hráčům dali. Že bychom se ale připravovali speciálně na něj, to se říct nedá,“ reagoval Krejčí.

Čtyři reprezentanti se vrátili ze srazu národního týmu do dvaceti let s nepříjemnou zprávou. Ladislav Mužík se totiž zranil. „A to celkem vážně, protože má přetržený vaz v kotníku a bude několik týdnů mimo hru. Je to pro nás oslabení, protože měl celkem dobře našlápnuto,“ lituje kouč Krejčí.

„Po dlouhodobém zranění ještě laboruje Kopřiva, je toho na něj zatím hodně. I z tohoto důvodu se snažíme sehnat ještě jednoho hráče,“ doplnil.

Na jaře Pardubice vyhrály v Opavě 2:1. „Na to, že na ně doma neumíme, nechci vůbec myslet. K soupeři máme respekt, je na vítězné vlně, hraje v pohodě. Pokud podáme takový výkon jako v přípravném utkání v Polsku, nemusíme na špatnou bilanci vůbec myslet,“ řekl trenér Opavy Roman Skuhravý.

Pardubičtí vsadí na aktivní hru. „Nebylo by dobré, kdybychom tam jeli s defenzivní taktikou. Chceme tři body, uvidíme, jak to vyjde,“ uzavřel Krejčí.