Neděle 14.00: FK Pardubice (13. místo, 18 bodů, 28:31) – FK Kolín (1. místo, 38 bodů, 39:12), hřiště č. 2 Pod Vinicí. Na podzim: 1:2.

Pardubičtí mladíci, jejichž hlavní prioritou je záchrana, ve dvou jarních utkáních ještě neprohráli. Na druhou stranu dvě remízy v tříbodovém systému nejsou výhrou…
„Samozřejmě, že bych byl radši, kdybychom doma Dvůr porazili. To by panovala naprostá spokojenost. Oproti podzimu jsme v těchto zápasech  sice získali více bodů, ale také inkasovali více branek. Takže zlepšená  obrana je pozitivum. Navíc oba dva jarní góly jsme dostali z penalty,“ připomíná pardubický trenér Josef Krupička.

Jeho tým v obou případech úspěšně dotahoval vedení soupeře. Oproti podzimní části je to další změna.
„Kluci makají do poslední minuty zápasu. Proti Dvoru jsme dokonce vyrovnali v nastavení. Rovněž v Náchodě jsem byl spokojen s vůlí po vyrovnání. Přitom to mohlo být naopak, kdyby zkraje druhé půle Polák nezazdil tutovku. Z metru nedal.  A za chvíli jsme prohrávali po gólu z penalty. Jenže pak se prosadil náš řízný bek Zdeňka po standardce Sklenáře.  Ve zbývajícím průběhu utkání jsme měli tři výborné příležitosti brejku, ovšem akce jsme nedotáhli do finále,“ zalitoval Krupička.

V neděli budou mít jeho svěřenci co do činění s novým lídrem divizní skupiny C. Tato skutečnost ale není pro pardubickou rezervu nic novým. V posledním podzimním duelu vyprášili doma Převýšov.
„Převýšov jsme zaskočili rychlou kombinační hrou. Kolín si z toho vezme ponaučení a opakovat se to asi nebude. Vypadá to, že je v současné době největším postupovým aspirantem. Stačí se podívat na jarní výsledky. V prvním kole vyhrál 4:0 na Admiře a před týdnem doma vyběhl s jabloneckým béčkem po výsledku 5:0. Takže nás čeká velmi těžký duel. Přestože jsme na druhém konci tabulky, musíme přesvědčit Kolín, že to s námi nebude mít jednoduché. Nemáme co ztratit,“ je si vědom Krupička.