V minulé sezoně mělo Pardubicko v elitní soutěži kraje zastoupení třech týmů, v nové se rozšíři na čtyři neboť z divize sestoupily Holice, které tak vytvoří konkurenci celků FK Pardubice B (dříve Tesla), FK Slovan Pardubice a FC Titanic Srch. Všechno nasvědčuje tomu, že soutěž bude mnohem zajímavější. Krajský přebor nemá jednoznačného favorita. Také sestupy, tedy boj o záchranu bude letos asi dramatičtější.

SK Holice

Po dvou letech v divizi se holický celek vrací zpět do kraje. Staronovým trenérem se stal Jaroslav Míchal, jehož čeká nelehký úkol. Vybudovat celek postavený na nových základech. Z kádru odešel na půlroční hostování J. Jelička do Živanic, další odchody: Peřina, Baldrych, Jiroušek, Vaculík, Dvořák, Antošík. Otazník je je nad odchodem T. Kopřivy. Do Holic zpět přichází gólman Ondráček, prodloužit hostování by měl mladý Ručka, z pardubického ligového dorostu přichází Havelka, po dohodě s Jabloncem by měl působit v Holicích nadále Myšák, o kterého však vehementně usiluje Choceň. Vedení klubu stahuje všechny holické odchovance a usiluje o další hráče, kteří již v minulosti holický dres již oblékali. Na kole však boural Valenta a do přípravy naskočí až později, navíc gólman Branda je na testu v Tesle Pardubice. Holičtí sehráli dva přípravné zápasy, s Moravanami 1:1, s Chocní 0:2. Dnes v 18 hodin změří síly s AFK Chrudim v Tuněchodech.

FC Titanic Srch

Loňského nováčka KP čeká sezona pravdy, ale situace v prvním mužstvu je hodně složitá, celek zdaleka není pohromadě. „Mám k dispozici 5 – 6 hráčů, Klofanda sundal sádru, Münzberger bude v sádře do 10. srpna, do přípravy nenastoupil Horyna, otazník je nad Popelkou, Peterka je na měsíčním hostování v Živanicích. Potěšilo mně, že by měl zůstat Dušek, kterému nevychází zahraniční angažmá. Máme však chronický nedostatek hráčů. Zatím nejsme schopni sehrát ani přípravný zápas. Novými hráči jsou Rychtera, který působil na Slovanu, odkud pravděpodobně přijdou ještě dva hráči (Trupl a možná i J. Kopřiva), posilou by měl být V. Strnad z FK Pardubice B,“ přibližuje situaci v kádru trenér Michal Šmíd. Pokud rychle nenastane obrat k lepšímu,, tak podzim příliš radosti do Srchu nepřinese.

FK Slovan Pardubice

Po poháru se Živanicemi dochází k posledním hráčským přesunům. Z Letohradu přichází střelec Kočí, ale protože půjde o přestup je velkým otazníkem, kam se vyšplhá finanční částka. Ještě jeden avizovaný příchod by měl být ze Slavie Praha, ale podle slov manažera Slovanu Zdeňka Nevečeřala tento příchod se uskuteční až v průběhu sezony. V kádru se již zabydluje Felcman, z mužstva naopak odchází Pecivál do Horního Jelení a Trupl do Srchu. Odchod J. Kopřivy prý zatím na pořadu jednání nebyl.

FK Pardubice B

Dříve Tesla, od letošní sezony s novým názvem. Loni pátý celek tabulky plní především roli záložního týmu pro Áčko, pro mnohé hráče by měl být přestupní stanicí. Kádr bude upřesněn v nejbližších dnech.

Sdělení pro funkcionáře: Podklady pro oblíbenou fotbalovou přílohu potřebujeme již po tomto víkendu a proto žádáme tento čtyřlístek týmů o rychlou spolupráci.