Tři, dva jedna, start. A pěkně ostrý start. Historickou premiéru v krajském přeboru si odbudou Pardubičky. V plné parádě a doma hostí Lanškroun. Druhé víkendové střetnutí má ještě „pálivější" náboj. Po letech se spolu střetnou velcí rivalové.

Neděle 17.00: Sokol Moravany – SK Holice.
Milan Bakeš, trenér Moravan: „První kolo nového ročníku a hned derby s naším odvěkým rivalem z Holic. Oba týmy se spolu střetávají v mistrovských soutěžích tuším po sedmi letech, a proto očekáváme, že přijde mnoho diváku. Úrovni utkání by to určitě pomohlo. Po herní stránce patrně nemůžeme očekávat fotbal nějaké extratřídy, protože obě mužstva jsou ve fázi hledání ideální sestavy. Uspěje zřejmě ten tým, který předvede větší nasazení a projeví větší touhu po vítězství."
Jan Zirnsák, asistent trenéra Holic: „Do derby jdeme s odhodláním začít dobře sezónu. Byť se jedná o velice silného soupeře, který má určitě svou kvalitu. Ve vstupním duelu chceme zúročit měsíční dřinu v úmorných vedrech a vyhrát."⋌Tip Deníku: 0

Neděle 17.00: SK Pardubičky – TJ Lanškroun.
Kamil Řezníček, trenér Pardubiček: „Na historicky první duel v krajském přeboru se již netrpělivě těšíme. Kádr by měl být po letním přípravném období kompletní a zdravotně v pořádku. Hrajeme doma a proto bychom chtěli této výhody využít a pokusíme se získat nějaké body. Věřím, že změnou hracího dne na naděli a postupem přilákáme na náš stadion diváky, kteří nás v důležitém utkání také podpoří."

Tip Deníku: 1