Když nová sezona, tak hned nějaké novinky. Tou nejzásadnější je změna hracího začátku v Holicích. Ty budou své soupeře na podzim vítat ještě rozespalé… Zajímavý nápad se zrodil v Moravanech. Po vzoru reprezentace cestují k utkání vlakem. Neděle bude svátkem pro Horní Jelení, které čeká premiéra v krajském přeboru.

Sobota 10.15:
SK Holice – ŽSK Třemošnice.
Václav Velinský, trenér Holic: „ Do nové sezony se nám podařilo téměř udržet kádr z té minulé. Proto moc změn v sestavě nebude. Nicméně zásadní novinkou je začátek zápasů v domácím prostředí. Sami jsme zvědavi, co to s námi udělá. Vydařený vstup do soutěže vždy bývá základním kamenem, pro další učinkování v soutěži, proto tomuto utkání přikládáme velký důraz. Čeká nás velice houževnatý a pohyblivý tým, proti kterému se budeme chtít prosadit kombinační a nátlakovou hrou. Hlavně v pokutovém území. Věříme v zisk tří bodů."
Tip Deníku: 1

Sobota 10.15:
SKP Slovan Moravská Třebová – TJ Sokol Moravany.
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Zajíždíme k nováčkovi soutěže, kde nás nečeká jednoduché utkání. Střelecké umění Moravské Třebové v minulé sezoně budí respekt. I když na zápas odcestujeme v neúplném sloužení, chceme u soupeře bodovat. Novinkou našeho týmu je odjezd na zápas vlakem, po vzoru naší reprezentace. Kluci si zaslouží, aby si ochutnali i tento přepych…"
Tip Deníku: 1

Neděle 17.00:
SK Pardubičky – TJ Lanškroun.
Tomáš Mrázek, sekretář Pardubiček: „Letní přestávka uplynula opravdu rychle a hráči i celý klub se těší na novou sezonu. Říká se, že ta druhá je pro nováčka vždy těžší. My si ale toto rozhodně nepřipouštíme a vstupujeme do druhého ročníku se stejným cílem jako vloni. Prognózy, které se v posledních dnech v médiích objevovaly, chceme hned v prvním kole vyvrátit. Tým by měl být až na drobné výjimky zcela kompletní a v plné síle. Generálka na Lanškroun nám výsledkově vyšla a pevně věříme, že na úvod naše fanoušky potěšíme výhrou. Tři body zůstanou U Borku…"
Tip Deníku: 1

Neděle 17.00:
AFK Horní Jelení – SK Polička.
Roman Hendrych, hrající trenér Horního Jelení: „Jsme nováček, takže každý zápas pro nás bude těžký. V prvním kole nám přisoudil los Poličku, která v loňské sezoně skončila třetí. Věříme, že nám pomůžou diváci, kterých by mělo dorazit hodně. Oproti I. A třídě asi budeme muset hrát více takticky a více odzadu. Žádné bezhlavé útočení. A ještě jedna věc. V loňském ročníku jsme zahazovali mraky šancí. To je teď nepřípustné. Jsme si vědomi, že jich moc nebude, takže musíme každou využít."
Tip Deníku: 0