Dvůr Králové  –  Svitavy  3:1
Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové: „Vítězství proti vysoce kvalitnímu soupeři je zcela zasloužené. Rozhodli jsme o něm už v prvním poločase. Nejprve nás podržel skvělým zákrokem Ulrych a po chvíli jsme výborně vyřešili dvě brejkové situace. Ve druhé půli jsme hru podřídili kontrole výsledku a po gólu na 3:0 bylo rozhodnuto."
Zbyněk Zbořil, trenér TJ Svitavy: „Zcela zasloužené vítězství domácích, kteří nás přehráli hlavně nasazením a důrazem. Chléb se lámal kolem 30. minuty, kdy nejprve domácí brankář zázračně vychytal Svobodu a na druhé straně jsme udělali dvě chyby v rozehrávce a byly z toho dva slepené góly z brejků. Začátek druhé půle nebyl špatný, opět gólman vynikajícím zákrokem zneškodnil střelu Paděry, ale potom jsme spadli do křeče a vyústěním byla třetí branka. To, že nás někdo pasuje do role favoritů soutěže, vůbec nic neznamená. Jenom to zvýšilo motivaci a připravenost ostatních mužstev a my se s tím musíme vyrovnat."

Nová Paka  –  Náchod  4:2
Viktor Pařízek, trenér 1. FK Nová Paka: „Do utkání jsme nastoupili s vědomím, že nás čeká velmi silný soupeř. Naším záměrem bylo vstřelit v úvodu branku, což se také podařilo a v desáté minutě jsme vedli již 2:0. Navíc po faulu v pokutovém území jsme navýšili náš náskok na 3:0. Poté jsme zcela nepochopitelně přestali kombinovat a přenechali tak iniciativu soupeři, který toho dokázal využít a do přestávky vstřelil kontaktní branku. Ve druhé půli po naší hrubce hosté snížili na rozdíl jednoho gólu. V této fázi zápasu začal Náchod hrát na riziko a nám tím několikrát dovolil brejkové situace. Po jedné z nich jsme v 85. minutě rozhodli o našem konečném vítězství."
Radovan Hromádko, trenér FK Náchod: „Domácím jsme přivezli pěkný dárek v podobě čtyř branek. Všechny domácí góly totiž padly po našich hrubých osobních chybách a takové zápasy se těžko vyhrávají. Prvních dvacet minut jsme neběhali, pak jsme sice byli fotbalovější, ale to už bylo 3:0. Sice se nám podařilo snížit na 3:2 a sahali jsme po vyrovnání, jenže přišlo další nedorozumění v obraně a bylo po zápase. Pozitivní zjištění je, že i s mladými hráči dokážeme být fotbalovější než soupeř, jenže nesmíme dělat hrubé individuální chyby."

Živanice  –  Letohrad  0:1
Jaroslav Kratochvíl, trenér TJ Sokol Živanice: „Jednalo se o vyrovnané utkání, které rozhodla standardní situace. Hra se dlouho přelévala z jedné strany na druhou. Letohrad si vypracoval více šancí. Když už se zdálo, že přebíráme otěže zápasu, přišla zmíněná rána. Náš výkon určitě nebyl optimální, v prvním domácím utkání se od našich hráčů čekalo víc, než předvedli. Na rozdíl od soupeře jsme totiž zapomněli dát do hry srdce. Na druhou stranu obrana protivníka nám toho   moc nedovolila. Dokonce bych řekl, že působila bezchybně."
František Dvořák, trenér FK OEZ Letohrad: „Zajímavé a rušné utkání se šancemi na obou stranách. Zápasu by více slušela remíza, ale tentokrát se k nám přiklonilo štěstí a napravili jsme tak domácí bodovou ztrátu z prvního kola. Pro náš mladý tým je výhra velice cenná, protože v Živanicích nebude vůbec lehké bodovat. Domácí i přes porážku podali výborný výkon a je jen otázkou, kdy získají první body."

Vysoké Mýto – Pardubice B 0:1
Milan Ujec, trenér SK Vysoké Mýto: „V zápase proti značně posílenému soupeři hráči druholigového A-mužstva jsme pozorně bránili, ale jedna chyba po rohovém kopu nás stála bod. V závěru utkání jsme měli několik dobrých standardních situací, leč jsme z nich nic nevytěžili."
František Kovárník, asistent trenéra FK Pardubice B: „Mysleli jsme si, že s touto sestavou, kterou jsme měli k dispozici, budeme mít jasně navrch. Jenže hráči naši domněnku nepotvrdili a až po rázné domluvě trenéra Míchala v poločasové přestávce se prezentovali zcela jiným přístupem k utkání. Ve druhé půli, jsme byli lepším týmem, ale někteří i tak zůstali daleko za svými možnostmi. Nejlepším naším hráčem byl Kopřiva, který hlavou po rohu navíc rozhodl o výsledku. Jistým dojmem se prezentoval brankář Čihař."

Železný Brod  –  Ústí n. O.  0:1
Otto Jáně, trenér Jiskry Ústí nad Orlicí: „Utkání pro nás bylo docela těžké, protože domácí měli samozřejmě enormní snahu k zisku bodů. My jsme měli spoustu gólových šancí a nakonec se k nám přiklonilo fotbalové štěstí, když se nám na konci podařilo zaslouženě vstřelit vítěznou branku."

Trutnov  –  Dobrovice  1:4
Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Soupeř má kvalitu a potvrdil to i na hřišti. Dal nám lekci z jednoduchosti a nešetřil žádným krokem. Bohužel, my jsme mu to umožnili tím, že jsme nedostupovali. Nehráli jsme tak, jak bychom měli. Hosté vyhráli zaslouženě. Za stavu 2:1 jsem myslel, že se to zlomí a oživí, ale přišla zbytečná penalta."