Znají se jako své kopačky. Dva tradiční kluby pardubického okresu se spolu střetávají v přípravných duelech, mládežnických soutěžích a jejich rezervy už léta hrají proti sobě ve III. třídě Holicko. Vlajkové lodě Pardubiček a Moravan se ale spolu na mistrovském „moři" už předlouho nepotkaly. Proto se jejich zítřejší vzájemný zápas může označit za událost. Oba celky chtějí napravit nezdar v minulém kole. Holice se budou muset vypořádat s „umělotinou" ve Svitavách.

Sobota 16.00: TJ Svitavy B (7., 12 b., 10:13) – SK Holice (10., 8 b., 11:12). Hřiště UMT Lány.
Jan Zirnsák, asistent trenéra Holic: „Vzhledem k tomu, že se utkání bude hrát na umělé trávě menších rozměrů, je tento fakt jasnou výhodou pro domácí. Svitavská rezerva je totiž na tento povrch zvyklá. Dalším aspektem, bude to,  kolika hráči  A-týmu se náš soupeř posílí. Právě pro tyto skutečnosti  jej považujeme za favorita utkání. Každopádně se ale budeme snažit, abychom neodjeli domů z prázdnou."
Tip Deníku: 1

Neděle 16.00: SK Pardubičky (3., 21 b., 15:7) – Sokol Moravany (9., 9 b., 15:18).
Kamil Řezníček, trenér Pardubiček: „Soupeř měl v minulém kole smůlu, když neproměnil spoustu gólových šancí a prohrál doma s Dolním Újezdem. My jsme rovněž ztratili všechny body, když jsme zaváhali v Poličce. Na tento zápas bychom chtěli co nejrychleji zapomenout. Rádi bychom opět využili domácího prostředí a podpory našich fanoušku. Pokusíme se získat ztracené body z minulého týdne. Jenže o to samé se budou určitě pokoušet i Moravany.  Proto zítra očekávám velice těžký duel."

Milan Bakeš, trenér Moravan: „Stojíme před utkáním se soupeřem, který je velkým oživením a překvapením soutěže. Zakládá si na pozorné defenzivě a poctivém plnění taktických pokynů. Náš celek si dovolil luxus v podobě proher s týmy, které jsme měli výsledkově zvládnout. Těch devět ztracených bodů je potřeba někde posbírat. A je jedno jaký protivník nás právě čeká. Proto nesmíme koukat napravo ani nalevo a v Pardubičkách zvítězit." 
Tip Deníku: 1